"Jaś Fasola" sprzedaje kolekcję niesamowitych samochodów

Znany aktor komediowy od lat kolekcjonuje nietuzinkowe samochody. Tym razem pod młotek trafi część jego kolekcji - Mercedes 500E z 1993 roku i Lancia Thema z 1989 roku.

Kilka miesięcy temu Rowan Atkinson sprzedał limitowaną wersję Land Rovera Defendera. Samochód był w jego rękach od trzech lat. Teraz przyszedł czas na przewietrzenie garażu z kolejnych pojazdów. Pierwszy pod młotek trafi Mercedes 500E. Maszyna jest w stanie perfekcyjnym - licznik wskazuje przebieg 85 tys. km. To już drugi egzemplarz 500E w rękach komika. W kabinie jest szara tapicerka materiałowa zamiast skórzanego obicia i drewniane wstawki. Nadwozie pomalowano srebrnym lakierem.

Drugim nowoczesnym klasykiem jest rzadka Lancia Thema 8.32 Series 1. Samochód stał się sławny za sprawą 32-zaworowego silnika Ferrari V8 skrytego pod maską. Po Wyspach Brytyjskich jeździło mniej niż 20 egzemplarzy. Samochód przez ostatnie 7 lat był w rękach Rowana Atkinsona. Znany aktor zainwestował w ten egzemplarz całkiem sporą sumę pieniędzy na serwis i ulepszenia.

Zobacz także: Aukcje | Lancia Delta S4 Stradale | Rarytas z ogłoszenia

Obydwa samochody trafią na aukcję Silverstone Auctions Race Retro Classic Car Sale, która odbędzie się 24 lutego 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.