Kalifornijska policja z radiowozem-potworem

W 1990 roku departament policji w Seal Beach otrzymał nietypowy radiowóz do patrolowania okolic. Był to Mustang SB/S przerobiony przez firmę tuningową Saleen. Po prawie trzech dekadach maszyna w nowej odsłonie wraca do policyjnych barw.

Firma Saleen pochwaliła się na Instagramie planami dostarczenia nowego Mustanga w ręce funkcjonariuszy. Na profilu pojawiła się tajemnicza wiadomość ostrzegająca przed widokiem auta w lusterku wstecznym. Kilka tygodni temu firma tuningowa przekazała podobny egzemplarz w ręce policjantów z Riverside.

Pod maską agresywnie wyglądającego modelu Saleen S302 Black Label Mustang pracuje podkręcona jednostka V8 o pojemności pięciu litrów. Potężny silnik oferuje 730 KM maksymalnej mocy. Do tego trzeba jeszcze dołożyć maksymalny moment obrotowy o wartości 813 Nm.

Zobacz także: Nowy Ford Mustang Bullitt - w hołdzie dla legendy

Na standardowym wyposażeniu znajdziemy sprężarkę mechaniczną, wydajniejsze wtryskiwacze paliwa, sportowy układ wydechowy i zupełnie nowe ogumienie. Producent nie zdrada osiągów samochodów, ale taka maszyna poradzi sobie spokojnie ze ściganiem przestępców w sportowych samochodach.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.