Ekstremalna Toyota rzuca rękawice AMG Project One

Wszystko wskazuje na to, że Toyota zamierza wystawić do konkurencji z AMG swojego gracza. Prezentowany niedawno samochód koncepcyjny wkrótce doczeka się wersji drogowej. Znamy pierwsze szczegóły.

Zespół Toyota Gazoo Racing zaprezentował na salonie motoryzacyjnym pojazd o nazwie GR Super Sport Concept. Samochód jest dzieckiem inżynierów, którzy zbierali doświadczenie w serii wyścigowej FIA World Endurance Championship.

Na targach zadebiutował koncept, ale szef koncernu Akio Toyoda zapowiedział jednoznacznie, że ambicją japońskiej marki jest stworzenie supersamochodu z homologacją drogową. Wygląd maszyny nawiązuje dość mocno do wyścigowej Toyoty TS050 Hybrid, zbudowanej z myślą o wyścigach długodystansowych w klasie LMP1.

Można się spodziewać, że maszyna będzie oferować osiągi torowego bolidu z funkcjonalnością auta drogowego. Pod ultralekkim nadwoziem pracuje układ hybrydowy z silnikiem benzynowym V6 o pojemności 2,4 litra. Jednostka jest wspomagana przez dwa elektryczne silniki - po jednym na każdą z osi. Taki zestaw generuje 1000 KM, ale producent nie ujawnia więcej szczegółów na temat osiągów.

Więcej o: