BMW chce dodatkowej opłaty za Apple CarPlay

Coraz więcej nowych samochodów ma na pokładzie system multimedialny obsługujący technologię Apple CarPlay i Android Auto. Zwykle jest to bezpłatny dodatek do wyposażenia, ale BMW chce pobierać za to dodatkową opłatę.

To trochę kontrowersyjny pomysł zważywszy, że w wielu modelach dostępnych na rynku nie dopłata się za ten gadżet. W topowym modelu bawarskiej marki taka opcja kosztuje dodatkowe 300 dolarów. To jednak nie koniec wydatków, ponieważ szef BMW na Amerykę Północną ma własną wizję na ten temat.

Podczas rozmowy z serwisem The Verge powiedział, że dodatkowa opłata przyniesie wiele korzyści dla klientów. Prawdopodobnie opłata będzie pobierana w formie abonamentu. Przez pierwszy rok Apple CarPlay będzie dostępne za darmo, ale w następnych latach trzeba będzie dopłacić za tą opcję nawet 80 dolarów rocznie. Subskrypcja jest skierowana na klientów leasingujących samochód i pozwoli obniżyć koszt zakupu tej opcji wyposażenia. Szczególnie, że wielu użytkowników płaci za opcję Apple CarPlay, a następnie przesiada się na telefony pracujące na systemie Android.

Przy okazji niemiecki producent poinformował, że funkcja Google Assistant dołączy do Amazon Alexa w tegorocznych modelach wyprodukowanych przez BMW.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.