Komentarze (73)
Zasady używania świateł przeciwmgłowych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • captain_planet

  Oceniono 13 razy -1

  Tak, postraszcie mandatami. Kończy się to tak, że kiedy ostatnio podczas gęstej mgły jechałem DK17, to może 1 na 10 miał włączone przeciwmgielne a turlaliśmy się przez watę. Tylko patrzeć jak jakiś Seba w "tedeiku" zaparkuje w kufrze, albo zacznie wyprzedzać na ślepo.

 • Gość: tutu

  Oceniono 2 razy -2

  Artykuł niczego nie wyjaśnia. Zacytowano tylko przepisy, które każdy zainteresowany tematem może sobie sam sprawdzić.

 • michaelus

  Oceniono 14 razy -2

  Tylne światło przeciwmgłowe świeci z taką samą mocą jak światło "stopu'. Kiedy weźmiemy za tych wszystkich stojących z nogą na hamulcu przed światłami. To światło też razi!

 • Gość: uczestnik ruchu

  Oceniono 17 razy -3

  A co ze światłami "stopu"? Dokąd to te rumaki chcą uciec? Notorycznie ok. 90% kierowców trzyma, pod światłami na skrzyżowaniu, nogę na hamulcu i razi czerwonym stojących z tyłu.

 • allegropajew

  Oceniono 15 razy -3

  Gdzie, kuuuu..., w ustawie jest ZAKAZ używania przednich przeciwmgłowych. Dla tylnych zakaz jest. A dla przednich?

  Egzekwowanie BEZPRAWIA (miast nowelizacji ustawy) jest bardziej destrukcyjne od anarchii.

  Takiego bezprawia jest w naszych przepisach ZYLIONY.

  Gościula

 • robkita

  Oceniono 13 razy -5

  Siedzac za kierownica oczywiscie ustalenie przejzystosci powietrza do 50 m z dokladnoscia do 1 m spada na kierowce. Trzeba ustalac prawo w taki sposob zeby ludzie mieli chociaz jakas szanse je spelnic.

 • Gość: Arecky

  Oceniono 15 razy -7

  "Drogi" Panie Filipie Trusz - autorze artykułu zapomniał Pan o bardzo ważnej informacji , a mianowicie świateł przeciwmgłowych używamy tylko poza terenem zabudowanym .

 • ppo

  Oceniono 20 razy -12

  Ja używam przednich przeciwmgłowych, bo ja zapie...m 200+ po autostradzie, to chce być z daleka widziany. Nigdy nie miałem żadnej niebezpiecznej sytuacji przez to, a robię to prawie codziennie od kilkunastu lat. Bardziej niebezpieczni są ci, co jeżdżą na tych bzdzidełkach niby dziennych w deszcz albo nawet po zmroku. Śmieszna sprawa- nowe auto za kupę pieniędzy i na tych śmiesznych światełkach choinkowych, bo kierowca oszczędza. Też mam taką opcję w swoim aucie, ale nie korzystam. Jeżdżę na światłach mijania zawsze. Na trumnę nie oszczędzam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX