Nowy Mustang Shelby GT500 to prawdziwy potwór. Znamy pierwsze detale

Na salonie w Detroit Ford wyjawił długo skrywaną tajemnicę - już niebawem zobaczymy na drogach nowego Mustanga Shelby GT500. Maszyna stanie do walki z Chevroletem Camaro ZL1.

Najnowsze wcielenie Mustanga będzie dwa mocniejsze niż jego protoplasta z 1967 roku. Ford nie chwali się oficjalnie na temat osiągów, ale maszyna będzie dysponować mocą ponad 700 KM. Pracujące pod maską doładowane V8 ma być najmocniejszą jednostką, jaką Ford kiedykolwiek wyprodukował. Nawet 3,5-litrowy silnik EcoBoost V6 z Forda GT będzie od niego słabszy – oferuje „zaledwie” 647 KM.

Samochód ma być dopracowany pod kątem sportowej jazdy, ale będzie można nim jeździć na co dzień. Pierwsze plotki mówią o przyszłorocznej premierze Shelby GT500, natomiast z innych źródeł wiadomo, że nowa jednostka ma mieć pojemność 5,2 litra i będzie połączona ze skrzynią dwusprzęgłową. Na liście wyposażenia znajdziemy karbonowo-ceramiczne hamulce, a prędkość maksymalna tej piekielnej maszyny wyniesie 344 km/h.

Zobacz także: Nowy Ford Mustang Bullitt - w hołdzie dla legendy

Ford nie potwierdził jeszcze daty oficjalnej premiery, ale trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy na oficjalny debiut.

 
Czy Twoim zdaniem nowy Mustang GT500 pobije Chevroleta Camaro ZL1?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.