Infiniti Q Inspiration - oto przyszłość japońskiej marki

Na salonie motoryzacyjnym w Detroit zadebiutował odważny koncept Q Inspiration, który pokazuje w jakim kierunku będzie się rozwijać marka Infiniti.

Inżynierowie i styliści podkreślają, że koncepcyjny pojazd ma być inspiracją podczas prac nad zupełnie nowymi modelami. Prezentowany sedan ma bardzo dynamiczne linie i sportowy wygląd, przez co mocno nawiązuje do coupe.

Wnętrze jest bardzo futurystyczne i raczej nie spotkamy takich rozwiązań w aucie produkcyjnym. Ze wszystkich rozwiązań jedynie ekrany mogą pojawić się w wersji produkcyjnej.

Infiniti Q InspirationInfiniti Q Inspiration fot. Infiniti

Pod maską konceptu umieszczono nowy silnik VC-Turbo. Ta rewolucyjna, 2-litrowa konstrukcja wyróżnia się zmiennym stopniem sprężania. Jednostka łączy moc benzynowych V6 z momentem obrotowym i oszczędnością 4-cylindrowych diesli. Napęd jest przenoszony na wszystkie koła, ale można odłączyć całkowicie przednią oś.

Infiniti Q InspirationInfiniti Q Inspiration fot. Infiniti

Model produkcyjny będzie wyposażony w system ProPilot, pozwalający częściowo na jazdę autonomiczną, a tymczasem w prototypie są testowane rozwiązania pozwalające na pełną autonomię.

Więcej o: