Kia pracuje nad zupełnie nowym SUV-em - olbrzymi Telluride trafi na drogi

Koreański producent pokazał właśnie model Forte, a tymczasem w centrali trwają prace nad zupełnie nowym modelem z segmentu SUV. Projekt nosi nazwę Telluride.

Koncept o tej samej nazwie zadebiutował dosłownie kilka lat temu podczas imprezy w Detroit. Od tamtego czasu nie pojawiły się żadne nowe informacje, aż do teraz. Prezes i szef designu Kia, Peter Schreyer, potwierdził prace nad takim modelem.

Pod roboczą nazwą Telluride skrywa się topowy SUV, który będzie pozycjonowany wyżej niż Sorento. Auto trafi na początek do Ameryki Północnej, a następnie na wszystkie kluczowe rynki. Chociaż Europa nie będzie priorytetem dla nowego modelu, ponieważ radzi sobie tutaj bardzo dobrze Sorento. Na razie nie wiadomo, gdzie nowy model będzie produkowany.

Kia TellurideKia Telluride fot. Kia

Studium koncepcyjne prezentowane w 2016 roku wykorzystywało płytę podłogową i rozwiązania prosto od Sorento. Samochód wyróżniał się pudełkowatym kształtem i minimalistycznym wnętrzem. Pod maską pracował układ hybrydowy składający się z silnika V6 o pojemności 3,5 litra i jednostki elektrycznej. Taki zestaw o mocy 400 KM może się pojawić w produkcyjnej wersji modelu.

Czy Twoim zdaniem Kia powinna wprowadzić tak dużego SUV-a także na europejski rynek?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.