BMW serii 2 Active i Gran Tourer - BMW odświeża kontrowersyjne modele

Obydwa modele wzbudziły w dniu premiery sporo głosów krytyki, ale po kilku latach zdążyły się spowszednieć na drogach - a do tego sprzedają się całkiem nieźle. Teraz przyszedł czas na face-lifting BMW Serii 2 Active Tourer i Gran Tourer.

BMW postanowiło w dyskretny sposób wprowadzić na rynek odświeżoną Serię 2 Active Tourer i Gran Tourer. Pierwsze w historii przednionapędowe minivany z Bawarii będą teraz dostępne w dwóch zupełnie nowych kolorach: Jucaro Beige i Sunset Orange. Do tego klienci będą mogli przebierać w palecie sześciu nowych wzorów felg w rozmiarach od 17 do 19 cali.

Na pierwszy rzut oka ciężko odgadnąć, co zmieniło się w wyglądzie zewnętrznym.  Styliści delikatnie odświeżyli wygląd przednich lamp, a tylne lampy LED otrzymały nową grafikę. Pojawiły się też nowe światła przeciwmgielne, a osłona chłodnicy otrzymała zmieniony kształt. Z tyłu zainstalowano większe końcówki wydechu,  a wersje z silnikami 4-cylindrowymi pod maską mają cztery końcówki wydechu. Obydwa modele są teraz dostępne w pakiecie M Sport.

Wyposażenie wnętrza wzbogacono w najnowszą odsłonę systemu iDrive oraz urządzenia multimedialne o przekątnej 6,5 lub 8,8-cala. Jak zwykle przy okazji face-liftingu inżynierowie BMW odświeżyli jednostki napędowe. Rozpiętość mocy dla modelu Active Tourer wynosi od 109 do 231 KM, a w przypadku większego Gran Tourera od 109 do 192 KM. Najbardziej oszczędna wersja to 225xe iPerformance z układem hybrydowym plug-in pod maską. Auto przejedzie 45 km na zasilaniu elektrycznym, a średnie spalanie podawane przez producenta to 2,3 l/100 km.

Premiera odświeżonych "dwójek" odbędzie się w marcu na targach w Genewie. Dotychczasowe modele cieszyły się sporym zainteresowaniem - sprzedano 380 tys. egzemplarzy pomiędzy 2014 a 2017 rokiem.

Czy uważasz, że BMW powinno mieć w swojej ofercie serię 2 Active i Gran Tourer?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.