Nowy odcinek S8 na Podlasiu otwarty

Kierowcy mogą już korzystać z najnowszego odcinka drogi ekspresowej S8 na Podlasiu. Prawie 15-kilometrowy odcinek Mężenin - Jeżewo to ostatni fragment trasy z Warszawy do Białegostoku.

Nowy odcinek łączy Mężenin z Jeżewem, a tym samym uzupełnia brakujący fragment drogi ekspresowej S8 w woj. podlaskim. Połączył funkcjonujący, 40-kilometrowy odcinek od granicy województwa do Mężenina z 24-kilometrowym odcinkiem od Jeżewa do Białegostoku.

Kierowcy poruszają się po tym odcinku w ramach tymczasowej organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń. Planowane zakończenie prac powinno nastąpić w pierwszych miesiącach 2018 roku. Podobne rozwiązanie zastosowano 22 grudnia 2017 roku na odcinku S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego w kierunku obwodnicy Zambrowa.

Zobacz także: Podwyżki na autostradzie A2 bezzasadne? Ministerstwo reaguje

Prace wykończeniowe będą prowadzone wokół ciągu głównego - prędkość maksymalna będzie ograniczona do 100 km/h, miejscami mogą się pojawić utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z budową dróg serwisowych i przebudową dróg lokalnych. Jednak obie jezdnie w ciągu głównym są gotowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.