Ciemne BMW w lusterku wstecznym? Lepiej zwolnij! Tak wyglądają nowe nieoznakowane radiowozy

Policja sukcesywnie odbiera nowe, nieoznakowane radiowozy marki BMW, które wyłoniono w ubiegłorocznym przetargu. Za 140 samochodów polska policja zapłaciła 27 mln zł. Pierwsze auta już ścigają piratów drogowych.

Dostawy pierwszych egzemplarzy BMW 330i xDrive rozpoczęły się już po koniec ubiegłego roku. W pierwszej transzy do poszczególnych komend trafi 40 samochodów. Serwis "dziennik.pl" podaje, że na nieoznakowane BMW możemy trafić we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku, Lubinie i Białymstoku. Kolejne auta trafią do Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Radomia, Rzeszowa i Szczecina.

W sumie do 26 października tego roku w ręce policji trafi aż 140 nieoznakowanych egzemplarzy. Dlatego kierowcy lubiący łamać przepisy drogowe muszą mieć się na baczności, gdy w lusterku wstecznym zobaczą ciemne BMW. Być może "na ogonie" mają nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Zobacz także: 200 zł za rozmowę przez telefon, a nawet 500 zł za spowodowanie zagrożenia. Taryfikator mandatów na 2018 r.

Nieoznakowane radiowozy BMW polskiej policjiNieoznakowane radiowozy BMW polskiej policji fot. Policja

Zobacz także: Co zrobić, jeśli nie zgadzasz się z mandatem? Pod żadnym pozorem go nie podpisuj

Pod maską wszystkich zamówionych egzemplarzy pracują silniki 2.0 turbo o mocy 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. Na wyposażeniu samochodów znajdziemy wideorejestratory Videorapid 2A dostarczone przez firmę Zurad.

Przypominamy, że policyjne BMW zostały wyłonione w przetargu, w którym okazały się tańsze niż Skody Superb i Volkswageny Passaty. Cała flota nowych radiowozów kosztowała 27 mln zł.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.