Ciemne BMW w lusterku wstecznym? Lepiej zwolnij! Tak wyglądają nowe nieoznakowane radiowozy

Policja sukcesywnie odbiera nowe, nieoznakowane radiowozy marki BMW, które wyłoniono w ubiegłorocznym przetargu. Za 140 samochodów polska policja zapłaciła 27 mln zł. Pierwsze auta już ścigają piratów drogowych.

Dostawy pierwszych egzemplarzy BMW 330i xDrive rozpoczęły się już po koniec ubiegłego roku. W pierwszej transzy do poszczególnych komend trafi 40 samochodów. Serwis "dziennik.pl" podaje, że na nieoznakowane BMW możemy trafić we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku, Lubinie i Białymstoku. Kolejne auta trafią do Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Radomia, Rzeszowa i Szczecina.

W sumie do 26 października tego roku w ręce policji trafi aż 140 nieoznakowanych egzemplarzy. Dlatego kierowcy lubiący łamać przepisy drogowe muszą mieć się na baczności, gdy w lusterku wstecznym zobaczą ciemne BMW. Być może "na ogonie" mają nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Zobacz także: 200 zł za rozmowę przez telefon, a nawet 500 zł za spowodowanie zagrożenia. Taryfikator mandatów na 2018 r.

Nieoznakowane radiowozy BMW polskiej policjiNieoznakowane radiowozy BMW polskiej policji fot. Policja

Zobacz także: Co zrobić, jeśli nie zgadzasz się z mandatem? Pod żadnym pozorem go nie podpisuj

Pod maską wszystkich zamówionych egzemplarzy pracują silniki 2.0 turbo o mocy 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. Na wyposażeniu samochodów znajdziemy wideorejestratory Videorapid 2A dostarczone przez firmę Zurad.

Przypominamy, że policyjne BMW zostały wyłonione w przetargu, w którym okazały się tańsze niż Skody Superb i Volkswageny Passaty. Cała flota nowych radiowozów kosztowała 27 mln zł.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne

Które samochody Twoim zdaniem powinna wybrać polska policja?
Więcej o:
Komentarze (51)
Nieoznakowane radiowozy polskiej policji BMW
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ssaassaa

  Oceniono 47 razy 45

  Jeśli miniecie na ekspresówce szare bmw i kierowca użyje kierunkowskazu aby zmienić pas, to będzie to na pewno nieoznakowany pojazd. Nie ma innej możliwości.

 • Gość: nick

  Oceniono 16 razy 14

  Zawsze zwalniam jak mam bmw na ogonie bo nie wiadomo co taki ma we łbie :)
  A te radiowozy ze zdjęcia są oznakowane, wystarczy popatrzeć na rejestrację.

 • Gość: gregoriii

  Oceniono 16 razy 12

  Kolejne maszynki do robienia pieniędzy na prostych odcinkach, ekspresówkach, autostradach a nie tam gdzie są jakieś zagrożenia, niebezpieczne miejsca. Na ekspresówkach, autostradach to powinni brać się za tych co tamują lewy pas, często środkowy choć prawy wolny, nie bójmy się zmiany pasów - ktoś chce jechać szybciej to niech jedzie, wolniej to też niech jedzie ale trzymając się prawej strony. Poprawcie oznakowanie, ograniczenia, prędkości w terenów zabudowanych i poprawicie bezpieczeństwo, płynność i kulturę jazdy. W Polsce jeśli wspomina się o nie oznakowanych to mówi się w kontekście tylko, głównie prędkości, wyłapywanie takich osób a nie płynności ruchu, miejscach niebezpiecznych (skrzyżowania, przejścia), wyprzedzanie w niebezpiecznych, niedozwolonych miejscach. Plaga polskich dróg to zarazem tzw. tereny zabudowane i ograniczenia, które powinny być zmodyfikowane wg faktycznych możliwości poruszania się i warunków - a nie granic danego miasta czy miejscowości (szczere pola a ograniczenie 50) - poprawicie to !!

 • Gość: gaga

  Oceniono 12 razy 12

  Ale te tablice HPM to tylko na zdjeciu pogladowym, prawda? Czy wszystkie "nieoznakowane" beda na takich?

 • Gość: sasa

  Oceniono 17 razy 11

  Ciemne BMW w lusterku zawsze oznaczało, oznacza i oznaczać będzie jedno - znacznie zwiększone prawdopodobieństwo, że coś się zaraz stanie.

 • mushkaplooyka

  Oceniono 9 razy 9

  A ksiundz poświęcił? Bo jeśli nie, to mandaty będą nieważne

 • vontomke

  Oceniono 8 razy 8

  Tutaj jest właściwa ilustracja do tego artykułu:
  d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/15/6a/52f0b74cc5082_o.jpg?1458634098

 • dupajasi0

  Oceniono 9 razy 7

  A mają aktywny tempomat, który dostosowuje prędkość do autka jadącego z przodu? Czy dalej mierzą na oko a jedyne co rejestrują to przekroczenie prędkości przez policyjne bmw?😉

 • Gość: jarek

  Oceniono 7 razy 7

  nieoznakowane radiowozy policji zawsze mają rejestracje miasta gdzie są zarejestrowane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX