Nowe modele Audi w końcu przestaną być nudne? Duże zmiany w Ingolstadt

Nie trzeba być ekspertem w zakresie designu, żeby jednoznacznie stwierdzić, że wygląd nowych modeli Audi jest bardzo powtarzalny. Jednak szefowie koncernu z Ingolstadt obiecują, że nadchodzące modele to zmienią.

Już niebawem na rynku pojawi się nowe Audi A7 Sportback, w przyszłym roku zobaczymy nowe Q3, a w salonach zadomawia się flagowe A8. W rozmowie z magazynem Autocar dyrektor zarządzający Audi wytłumaczył dziennikarzom, dlaczego większość modeli spod znaku czterech pierścieni wyglądało niemal identycznie. Chodziło o budowanie rozpoznawalności marki na nowych i wschodzących rynkach – jak na przykład Chiny. Teraz, kiedy Audi wyrobiło już swoją markę w Państwie Środka przyszedł czas na zmianę wyglądu.

Rupert Stadler nie ujawnił jeszcze, które modele będą się odróżniać najbardziej, ale można się domyślić, że chodzi o samochody, których cykl życiowy powoli się kończy. W przypadku niemieckiej marki jest to średnio 6 lat. Powiew świeżości wprowadzi na pewno elektryczny crossover E-Tron – auto zadebiutuje w wersji produkcyjnej jeszcze w tym roku. Zaraz po nim pojawi się na rynku E-Tron Sporback.

Zobacz także: Test Volvo V90 D5 R-Design AWD. Po co komu Niemcy?

Pozbywając się silnika spalinowego spod maski, projektanci Audi mają więcej możliwości w kwestii proporcji nadwozia. Dzięki temu będą mogli projektować atrakcyjniejsze samochody o oryginalnej linii. W ciągu następnych miesięcy poznamy kolejne wcielenie Audi A6. Możemy się spodziewać, że design samochodu będzie zaczerpnięty od A8. Jeszcze w tym roku pojawi się Q8 oraz odświeżone Q3.

Czy podoba Ci się stylistyka nowych Audi?
Więcej o:
Copyright © Agora SA