Elon Musk pracuje nad pickupem

Szef Tesla Motors zapowiedział na Twitterze, że w najbliższej przyszłości pracuje nad samochodem o nadwoziu pickup. Nie znamy jeszcze szczegółów, poza tym, że auto zadebiutuje zaraz po premierze Modelu Y.

Elon Musk w tradycyjny sposób – za pomocą Twittera – zakomunikował najbliższe plany marki Tesla. Będzie to samochód z segmentu pickup. Auta z dużą, otwartą przestrzenią bagażową cieszą się od lat duża popularnością na rynku amerykańskim.

Szef Tesli zapowiedział prace nad takim modelem zaraz po wprowadzeniu na rynek Modelu Y, zapowiedzianego w połowie tego roku. Pomysł wprowadzenia na rynek elektrycznego pickupa powstał 5 lat temu, a niektóre rozwiązania twórca przewidział już kilka lat temu. Według nieoficjalnych doniesień amerykański pickup ma przypominać wyglądem Forda F-150 i będzie zmniejszoną wersją autonomicznej ciężarówki.

Zobacz także: Amerykanie wybrali najlepsze samochody. Tesla na czele

Najnowszym modelem produkowanym przez Teslę jest Model 3, ale producent ma problemy z dostarczeniem na rynek wystarczającej liczby aut, żeby zaspokoić popyt. Między innymi z tego powodu firma zanotowała największą stratę netto w historii – w wysokości 671,1 mln dolarów.

Czy Twoim zdaniem pickup Tesli odniesie sukces na rynku?
Więcej o: