Podkarpacka policja wymienia auta - 45 nowych radiowozów

Władze podkarpackiej policji podjęły decyzję o odświeżeniu floty radiowozów. Kilka dni temu w ręce funkcjonariuszy trafiło aż 45 nowych radiowozów o wartości ponad 3,2 mln zł.

Zakup nowych aut to efekt współdziałania władz na szczeblu krajowym i samorządowym. Aż 30 radiowozów sfinansowały samorządu powiatów, miast i gmin, a pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Prawie wszystkie samochody to oznakowane radiowozy przeznaczone dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. Do policyjnej floty dołączy 25 Opli Astra Kombi z silnikami 1.6 o mocy 200 KM. Do tego 3 egzemplarze Opla Mokki 1.4 Turbo 140 KM, Suzuki SX4 S-Cross i Kii Cee`d 1.6 GDI.

Zobacz także: Policja podsumowuje święta. Przerażająca liczba wypadków i aż 900 nietrzeźwych kierowców

Pozostałe 15 radiowozów sfinansowano z budżetu policji – autobus, 7 furgonów Renault Traffic i Volkswagen T6 oraz 6 oznakowanych radiowozów (Kia Cee`d, Mitsubishi Pajero, Citroen C4).

Kluczyki do samochodów przekazano 27 grudnia policjantom, a w ceremonii uczestniczył duszpasterz podkarpackiej policji ks. Marek Buchman.

Więcej o:
Komentarze (4)
Radiowozy polskiej policji - Podkarpacie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • samochodemwszedzie

    Oceniono 3 razy 3

    Tak mało koni? Bez problemu każdemu z tych rajdowozów da sie ucieć i dobrze!

  • Gość: Lechu

    Oceniono 2 razy 2

    Jan Janicki. Nie martw się ile policzył. Trzy razy Cię trafią i im się zwróci. Policjantom gratuluję nowych samochodów, chociaż pewnie wygodniej jeździłoby się o rozmiar większymi i życzę bezpiecznej drogi. Jak patrzę na te wszystkie cyrki i konieczność bicia czołem przed cywilnymi matołami, to jeszcze bardziej współczuję tej służby za grosze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX