Policja podsumowuje święta. Przerażająca liczba wypadków i aż 900 nietrzeźwych kierowców

Choć policja podkreśla, że tegoroczne święta były bezpieczniejsze od poprzednich, to liczby przerażają. Zginęły 42 osoby, a funkcjonariusze zatrzymali prawie 900 nietrzeźwych kierujących.

Policja podsumowała tegoroczne święta. Od piątku (22.12) do wtorku (26.12) na polskich drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły aż 42 osoby. 447 osób zostało rannych. Choć liczby przerażają, to policja podkreśla, że w tym roku było bezpieczniej. W ubiegłym roku liczba wypadków była wyższa o 55, a ofiar śmiertelnych - o 11.

Tylko w pierwszy dzień świąt doszło do 52 wypadków, które zakończyły się tragicznie dla 7 Polaków. Na "podwójnym gazie" przyłapano 148 kierowców. Komenda Główna Policji podaje, że w drugi dzień świąt liczba wypadków była niższa (43), ale zginęło więcej osób (8).

Zobacz także: Za jedno piwo i kolejkę do więzienia. Ile czasu po wypiciu można wsiąść za kółko?

Nad bezpieczeństwem kierowców podczas świąt czuwało 10 tysięcy policjantów, z czego 5 tysięcy, to funkcjonariusze drogówki.

Przeraża jeszcze jedna statystyka - liczba pijanych kierowców. Od piątku do wtorku policjanci zatrzymali aż 883 nietrzeźwych kierujących! Przedstawiciel Komendy Głównej Policji w rozmowie z serwisem TVN24 podkreślił, że liczba nietrzeźwych kierujących na polskich drogach konsekwentnie spada. Choć to wciąż bardzo poważny problem.

Zobacz także: Policja łapie, sąd wypuszcza, czyli jak sądy skazują pijanych kierowców [ALKOPOLACY]

Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne

Czy na święta jedziesz do rodziny samochodem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.