Supersamochód Audi skończy żywot w 2020 roku. Wiemy dlaczego

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dni Audi R8 są już policzone. To już niemal pewne, że trzeciej generacji nie będzie. Znamy powody tej decyzji.

Audi miało spore oczekiwania wobec R8, ale rynek szybko zweryfikował potencjał tego samochodu. Wyniki sprzedaży nie zachwyciły szefów marki, dlatego zapadła decyzja o zakończeniu produkcji supersamochodu w 2020 roku. Jest to również moment kiedy pojawi się nowe Lamborghini Huracan, współdzielące płytę z Audi.

Koncern z Ingolstadt zamierza wyciągnąć przy okazji wtyczkę z modelu R8 E-Tron, który również nie doczeka się następcy. To nie koniec złych wiadomości - Audi planuje zatrzymać tajemniczy projekt "Scorpion", który miał się przeistoczyć w kolejny supersamochód spod znaku czterech pierścieni.

W przyszłym roku pod maską R8 zagości 2,9-litrowy silnik V6 przeszczepiony z modelu RS5. Jednostka o mocy 470 KM będzie zasilać bazową wersję supersamochodu. Niewykluczone, że dołączy do niej wersja hybrydowa z silnikiem elektrycznym o mocy 114 KM.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.