Bugatti Chiron bije rekordy sprzedaży

Klienci Bugatti musieli przez długi czas uzbroić się w cierpliwość, ponieważ po wielu latach zapowiedzi dopiero w zeszłym roku na salonie w Genewie zadebiutował model Chiron - następca Veyrona. Okazuje się, że supersamochód pobił rekord sprzedaży.

Wolfgang Durheimer, szef Bugatti, poinformował o rekordowym roku dla marki. Firma zrealizowała cel w postaci 70 egzemplarzy modelu Chiron dostarczonych do nabywców. To jednak nie oznacza, że pozostałe samochody są jeszcze do wzięcia. Do tej pory klienci złożyli około 300 zamówień, czyli niecałe dwa lata od premiery wystarczyły, żeby sprzedać dwie trzecie planowanej produkcji. Trzeba pamiętać, że produkcja Bugatti Chiron jest ograniczona do 500 egzemplarzy.

Aż 43 proc. nabywców pochodzi z Europy, a 26 proc. złożyli klienci z USA i Kanady. Tylko 23 proc. złożonych zamówień pochodzi z rejonu Bliskiego Wschodu. Pozostała część (8 proc.) to Azja i Pacyfik.

Bugatti Chiron to supersportowa maszyna napędzana silnikiem W16 generującym moc 1500 KM. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy. Jeden egzemplarz kosztuje 2,4 mln euro, co w przeliczeniu daje prawie 10,5 mln zł.

Więcej o: