Za 59,35 mln zł wykonawca dostarczy 39 zupełnie nowych egzemplarzy Honkera z radiostacjami Harris AN/PRC-150C Falcon II, zespołem prądotwórczym i zasilaczem awaryjnym na pokładzie.
Wozy będą przeznaczone do zapewnienia łączności radiowej w sieciach i kierunkach radiowych na szczeblu taktycznym w zakresie od 1,6 MHz do 59,999 MHz. Urządzenia mogą pracować w trybie głosowym, ale także transmitować dane.
Zobacz także: Nowe przepisy dotyczące kierowców. Od 4 czerwca 2018 r. duże zmiany w redukcji punktów karnych
Postępowanie w tej sprawie trwało od sierpnia, ale nie ogłoszono przetargu. Okazuje się bowiem, że tylko jedna firma na polskim rynku jest w stanie dostarczyć tak specyficzna zamówienie. Chodzi o Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. Tylko ta spółka posiada wyłączne prawa do dokumentacji technicznych radiostacji KF w wojskowych autach. Poza tym jest to jedyny przedstawiciel certyfikowany przez producenta systemów radiowych Harris Corp. Firma posiada zakład szkoleniowy, serwisowy, a także autoryzację w zakresie instalacji i integracji tych systemów.
Wybór Honkera, choć to przestarzała konstrukcja, nie był przypadkowy. Procedura negocjacyjna informuje, że wykorzystane innego pojazdu mogłoby spowodować niekompatybilność sprzętową lub pomiarową z innymi autami w wojsku.
Zobacz także: Policja łapie, sąd wypuszcza, czyli jak sądy skazują pijanych kierowców [ALKOPOLACY]