Dziennikarze wybrali - Citroen C3 Aircross najlepszym samochodem Autobest 2018

W tegorocznej edycji jednego z najbardziej prestiżowych plebiscytów w branży motoryzacyjnej mamy niespodziewanego zwycięzcę. Tytuł Autobest 2018 trafił do francuskiego crossovera.

Znamy już zwycięzcę plebiscytu Autobest 2018/ Best Buy Car of Europe. Jury składające się z dziennikarzy doceniło Citroena C3 Aircross. Francuski crossover zdobył najwięcej punktów, a tuż za nim na podium uplasowały się konkurencyjne modele z podobnego segmentu – Opel Grandland X i Volkswagen T-Roc.

Francuski przedstawiciel segmentu B crossover mierzy 4,15 m długości. Dzięki temu C3 Aircross idealnie wpisuje się w sam środek klasy. Nowy model zastąpi w ofercie minivana C3 Picasso, a technicznie jest bardzo blisko spokrewniony z Oplem Crosslandem X. Ceny nowego SUV-a rozpoczynają się od 52 900 zł.

W tej cenie otrzymamy crossovera z trzycylindrowym silnikiem PureTech 1.2 o mocy 82 KM. Jednostkę połączono z ręczną, 5-biegową skrzynią.

W standardzie C3 Aircross znajdziemy: system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, asystent ruszania na wzniesieniach, alarm niezamierzonego przekroczenia pasa jezdni, tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz kierownicę regulowaną w dwóch płaszczyznach.

Zobacz także: Poradnik | Po latach wciąż w dobrej formie: Golf IV, Astra II, Focus I

Volkswagen T-Roc 2017Volkswagen T-Roc 2017 fot. VW

Pozostałe modele uwzględnione w pierwszej piątce rankingu to już klasyczne hatchbacki z segmentu B i C: Seat Ibiza, Ford Fiesta i Honda Civic. W ubiegłorocznej edycji plebiscytu Autobest wygrał Seat Ateca.

W jury konkursu Autobest zasiada 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z różnych krajów Europy. Wśród nich znajdziemy również przedstawiciela z Polski. Podczas oceny samochodów pod uwagę biorą stosunek ceny do jakości, design, możliwości systemów multimedialnych na pokładzie, dostępność części zamiennych i ofertę serwisową. Modele ubiegające się o nagrodę muszą kosztować poniżej 20 000 euro.

Zobacz także: Toyota nie dotrzymała słowa. Nie będzie Supry w Detroit

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.