Flagowy SUV Volkswagena dopiero w kwietniu? Volkswagen Touareg coraz bliżej

Premiera nowego Volkswagena Touarega zbliża się wielkimi krokami, ale wszystko wskazuje na to, że miłośnicy wielkich SUV-ów będą musieli jeszcze chwilę poczekać.

Premiera została przesunięta, a Volkswagen pokaże nowego Touarega dopiero w kwietniu 2018 r. podczas chińskiej imprezy Auto China w Pekinie - takie informacje podał serwis "Just-Auto.com". Wcześniej pewniakiem wydawało się zbliżające się Detroit (premiera światowa) oraz marcowe targi w Genewie (premiera europejska).

Volkswagen na razie nie chce wyjawić niczego o nowej generacji flagowego SUV-a. Wiemy tylko, że auto powstanie na bazie nowoczesnej platformy MLB Evo, na której koncern już zdążył zbudować nowe Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentleya Bentaygę oraz Lamborghini Urusa.

Volkswagen T-Prime Concept GTEVolkswagen T-Prime Concept GTE fot. VW

Wszystko wskazuje też na to, że nowy Volkswagen Touareg znacząco urośnie. Wydaje się, że Volkswagen będzie chciał, aby model pozostał flagowym modelem w ofercie, co oznacza, że będzie musiał nie tylko zdystansować 4,7-metrowego Volkswagena Tiguana Allspace'a, ale także odskoczyć od 5-metrowego Volkswagena Atlasa (aktualnie największy SUV marki, dostępny w USA i Chinach). Mimo większych rozmiarów, nowy Volkswagen Touareg będzie lżejszy od poprzednika - wszystko dzięki płycie MLB Evo.

Na drogach już nie raz przyłapano lekko zamaskowane prototypy nowego Touarega, więc stylistyka nie powinna być zaskoczeniem. Zgodnie z zapowiedziami, wielki SUV garściami czerpie z koncepcyjnego T-Prime Concept GTE, który również swego czasu debiutował podczas Auto China w Pekinie.

Zobacz także: Volkswagen Tiguan Allspace w 5 punktach. Wrażenia z pierwszych polskich jazd

Nowy Volkswagen Touareg bez kamuflażuNowy Volkswagen Touareg bez kamuflażu fot. Car Magazine RPA

Volkswagen pilnie strzeże informacji o ofercie silnikowej nowego Touarega. Dla niecierpliwych podpowiedzią mogą być mocne silniki TDI (o pojemności 3.0 i 4.0), które pracują na pokładzie bratniego Audi Q7. Możliwe też, że VW zdecyduje się na silniki 2.0 R4 w bazowych odmianach kolosa. Z pewnością w ofercie zagości także wersja hybrydowa, a ostatnio coraz częściej pojawiają się wieści o usportowionej odmianie R.

Jeżeli informacje "Just-Auto.com" się potwierdzą, to nowego Volkswagena Touarega zobaczymy zapewne już w marcu (premiera internetowa), a auto na żywo będzie można obejrzeć podczas kwietniowej imprezy w Pekinie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.