Fiat Punto uzyskał tragiczny wynik w teście zderzeniowym!

Organizacja Euro NCAP postanowiła sprawdzić, jak 12-letni samochód sprawdzi się we współczesnych testach zderzeniowych. Do tej próby wykorzystano Fiata Punto. Samochód osiągnął najgorszy wynik w historii.

Obecnie sprzedawany Fiat Punto przeszedł przez ostatnią dekadę kilka liftingów i modernizacji, ale jego konstrukcja jest już wiekowa. Popularne, miejskie auto nadal cieszy się popularnością, dlatego Euro NCAP postanowiło przeprowadzić test zderzeniowy, który szybko zweryfikował jak bardzo zmieniły się standardy bezpieczeństwa w samochodach.

Fiat Punto otrzymał zero gwiazdek w ocenie ogólnej. Ta informacja z pewnością nie ucieszy posiadaczy tego modelu. Na pocieszenie dodamy, że ocena ochrony dorosłych pasażerów, dzieci i pieszych oceniono na dwie gwiazdki w pięciostopniowej skali. Jednak z powodu braku nowoczesnych systemów bezpieczeństwa odebrano te gwiazdki – Punto nie ma na pokładzie nawet bocznych poduszek powietrznych.

Zobacz także: Poradnik | 1.4 T-Jet - Jak Fiat poradził sobie z downsizingiem?

 

Włoski model nie był jedynym rozbitym samochodem przez Euro NCAP. W ostatnim czasie organizacja sprawdziła Kię Stinger, Hyundaia Kona, BMW Serii 6 GT i Jaguara F-Pace. Wszystkie modele otrzymały maksymalną ocenę – pięć gwiazdek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.