Krakowska policja wsiada do nowych radiowozów

Do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dostarczono 20 nowych radiowozów. Funkcjonariusze będą się teraz poruszać po mieście hybrydowymi Toyotami Auris.

Kraków do długiego czasu walczy ze smogiem, dlatego nowe zamówienie na policji musiało uwzględnić ekologiczne potrzeby. Do floty małopolskiej policji trafiły oznakowane radiowozy – Toyoty Auris Hybrid.

Pod maską każdego z 20 samochodów pracuje silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra połączony z silnikiem elektrycznym. Całkowita moc zestawu napędowego wynosi 136 KM, a emisja dwutlenku węgla na kilometr to zaledwie 81 gramów. Podczas jazdy w mieście auto może wykorzystywać do napędu wyłącznie silnik elektryczny.

Samochody będą wykorzystywane przez służby patrolowe oraz wydział ruchu drogowego. Będą również zabezpieczać imprezy masowe i obsługiwać zdarzenia drogowe. Jeden egzemplarz kosztował prawie 93 tys. zł, ale połowę kwoty zakupu radiowozów pokrył Urząd Miasta Krakowa. Reszta środków trafiła z ministerialnego programu modernizacji w Policji w latach 2017-2020.

Kilka dni temu doszło do uroczystego przekazania kluczyków w ręce funkcjonariuszy przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie insp. Rafała Leśniaka.

Czy Twoim zdaniem to dobry wybór dla policji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.