Kolejny odcinek S19 Via Carpatia dostępny dla kierowców

Kierowcy w Rzeszowie i okolicach mają powód do radości. Od 7 grudnia mogą korzystać z kolejnego odcinka drogi S19, która łączy trasy międzynarodowe E40 i E371, a tym samym wyprowadza ruch tranzytowy z centrum Rzeszowa.

W zeszłym tygodniu drogowcy oddali do użytku kolejny fragment trasy Via Carpatia. Odcinek o długości 6,3-klometra łączy węzeł Świlcz i Rzeszów Południe, wchodząc w skład autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

"Od dziś tranzyt w kierunku południkowym będzie mógł swobodnie ominąć Rzeszów od zachodniej strony. Nowa trasa pozwoli na wyprowadzenie "ruchu ciężkiego" z terenów miejskich. Co ważne, poprawi wyraźnie poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie na terenach zabudowanych. Co za tym idzie, cała aglomeracja Rzeszowska wyraźnie odczuje wzrost komfortu codziennego życia m.in. poprzez obniżenie poziomu natężenia ruchu, przede wszystkim tranzytowego" – powiedział Jacek Gryga, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz także: Koniec z redukowaniem punktów karnych kursami, ale policja nie zabierze Ci już prawa jazdy

Prace na tym odcinku zakończono już na początku września, ale do otwarcia konieczne było ukończenie budowy 3,5-kilometrowego łącznika komunikującego węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka) z ul. Podkarpacką i DK19. Za ten odcinek drogi odpowiadało miasto i Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 342 mln zł, a wykonawcą było konsorcjum Eurovia Polska S.A. i Warbud S.A. W ramach inwestycji powstało 12 obiektów inżynierskich.

Zobacz także: Żandarmeria Wojskowa zamówiła nowe Ople Insignia