Żandarmeria Wojskowa zamówiła nowe Ople Insignia

Polski importer Opla poinformował o nowej dostawie samochodów dla Żandarmerii Wojskowej. Pierwsze egzemplarze trafiły już trafiły do odbiorcy, ale finalnie we flocie pojawi się prawie 90 nowych aut.

Żandarmeria Wojskowa kupiła 88 nowych pojazdów. W przetargu wyłoniono Opla Insignię w wersji Grand Sport. Pod maską limuzyny z segmentu D zainstalowano turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2 litrów i mocy 260 KM. Dzięki temu auto rozpędzi się do 250 km/h, a 100 km/h pojawia się na liczniku po 7,3 s. Wszystkie egzemplarze wyposażono w automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła. Rynkowa cena takiej Insignii to 141 000 zł za podstawową dla tego silnika wersję wyposażenia Innovation.

Auta dla Żandarmerii dostarczają: lubelski dealer Energozam z Lublina oraz Wawrosz z Bielska Białej. Za zabudowę specjalną odpowiada firma Transmed, dystrybutor marki Federal w Polsce.

Zobacz także: Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 170 KM - test. Ogromne kombi Opla w trasie po Polsce

Większość pojazdów we flocie Żandarmerii Wojskowej ma ciemnozielony kolor nadwozia, ale tym razem zamówiono Insignie w kolorze Granatowy Royal – poza białym lakierem nie wymaga on dopłaty.

Czy Twoim zdaniem to dobry wybór Żandarmerii Wojskowej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.