Lexus RX L - jeszcze więcej osób na pokładzie

Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles zadebiutowała przedłużona wersja Lexusa RX L. W kabinie luksusowego SUV-a pomieści się 7 osób.

Japońscy inżynierowie wydłużyli nadwozie o 110 mm. Dzięki temu udało się wygospodarować więcej miejsca w trzecim rzędzie siedzeń, ale trzeba było delikatnie zmienić konstrukcję tylnych słupków i klapy bagażnika, które opadają pod innym kątem. Nie wiemy, czy zmianie uległ też rozstaw osi, ponieważ producent nie podał takich informacji.

Lexus obiecuje, że trzeci rząd siedzeń zaoferuje takie same warunki podróżowania jak pozostałe miejsca. Pasażerowie siedzący najdalej z tyłu mogą liczyć na własne nawiewy systemu wentylacji i ogrzewania. Na liście standardowego wyposażenia znajdziemy skórzaną tapicerkę foteli, trzystrefową klimatyzację oraz elektrycznie otwieraną klapę bagażnika.

Lexus RX L 2017Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Nie trzeba również dopłacać za kurtyny powietrzne dla wszystkich pasażerów oraz system Lexus Safety System+, który obejmuje funkcję automatycznego zatrzymania przed przeszkodą, aktywnego asystenta utrzymywania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat i asystenta świateł drogowych.

Lexus RX L 2017Lexus RX L 2017 fot. Lexus

Pod maską podstawowej wersji RX 350L pracuje silnik V6 o pojemności 3,5 litra. Jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa i zmiennymi fazami rozrządu rozwija moc 290 KM. W zależności od wersji auto może być napędzane na przednią oś lub wszystkie koła. W standardzie znajdziemy 8-biegowy automat. Oprócz tego w ofercie znajdziemy hybrydową wersję RX 450hL. Benzynowy silnik jest wspomagany dwoma elektrycznymi silnikami, a sumaryczna moc układu napędowego wynosi 308 KM. W tej wersji samochód jest napędzany na obie osie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.