Volkswagen wraca do rajdów. Oto Polo GTI R5

Producent z Wolfsburga wraca na rajdowe odcinki specjalne. Nowa rajdówka - Polo GTI w specyfikacji R5 - zadebiutuje już w przyszłym sezonie.

Volkswagen Polo GTI R5 pod względem techniki jest bardzo bliski Fabii R5. Czeski producent wprowadził rajdówkę do oferty już w 2015 roku. W tym przypadku bazą było topowe Polo GTI.

Pod maską samochodu rajdowego pracuje 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy. W drogowej wersji Polo GTI jednostka 2.0 TSI generuje 200 KM i 320 Nm. Ze względu na regulamin FIA pojemność wersji R5 to 1.6, co wcale nie oznacza mniejszej mocy. Do dyspozycji kierowcy oddano 272 KM i 400 Nm. Napęd jest przenoszony na wszystkie koła za pośrednictwem sekwencyjnej skrzyni biegów.

Zobacz także: Jak Volkswagen widzi najbliższą przyszłość?

Prędkość maksymalna i przyspieszenie zależą od konfiguracji skrzyni biegów i dyferencjałów, ale producent zapewnia, że Polo R5 osiąga pierwszą setkę w 4,1 sekundy. Na liście wyposażenia rajdówki znajdziemy wszystkie elementy wymagane przez przepisy homologacyjne, takie jak klatka bezpieczeństwa. Pierwsze egzemplarze rajdowego Polo trafią do klientów w drugiej połowie przyszłego roku.

Czy Twoim zdaniem Volkswagen będzie się prezentował w rajdach równie dobrze, co przed wycofaniem się z WRC?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.