Nowy Mercedes Sprinter pokazuje nowoczesne wnętrze

Niemiecki producent od kilku lat stosuje ciekawą taktykę. Zanim pokaże w pełni nowy model, najpierw prezentuje jego wnętrze. Właśnie w ten sposób zapowiedziano premierę nowego Mercedesa Sprintera.

Sprinter to najważniejszy model Mercedes-Benz Vans. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1995 roku i do tej pory sprzedała się w liczbie ponad 3,3 mln egzemplarzy w 130 krajach świata. To najchętniej wybierany samochód użytkowy Mercedesa w historii.

Nowa generacja Sprintera ma być przełomowa. Samochód zaprojektowano zupełnie od nowa, a inżynierowie popuścili wodze fantazji w kwestii stylistyki nadwozia. Auto ma wyglądać dynamicznie, ale przy okazji nie pozostawi wątpliwości, że mamy do czynienia z Mercedesem.

Zobacz także: Nowy Mercedes Klasy A. Mamy zdjęcia wnętrza!

Nowy Mercedes SprinterNowy Mercedes Sprinter fot. Mercedes

Producent ze Stuttgartu pokazał kilka dni temu projekt deski rozdzielczej w nowym Sprinterze. Projektanci wkomponowali okrągłe kanały nawiewów przypominające turbiny, a w centralnej części umieszczono panel dotykowy ze sporym wyświetlaczem. Kierownica multifunkcyjna umożliwia sterowanie większością urządzeń na pokładzie, a na boczkach drzwi pojawiły się regulatory foteli. Oczywiście wszystko podporządkowano ergonomii – pojawiło się wiele skrytek i otworów.

Na pokładzie nowego Sprintera nie zabraknie systemów wspomagających znanych z aut osobowych, usług łączności ze światem oraz nowej telematyki zaprojektowanej pod kątem zarządców flot.

Zobacz także: Nowy Mercedes CLS odsłania tajemnice

Nowy Mercedes SprinterNowy Mercedes Sprinter fot. Mercedes

Europejska premiera nowego Mercedesa Sprintera odbędzie się w pierwszej połowie 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.