Polestar się rozkręca - zapowiada 4 modele w 3 lata

Marka Polestar podkręca obroty. Od momentu oddzielenia się od marki Volvo producent mocno pracował nad gamą modelowa, a teraz przyszedł czas na wstępną prezentację pierwszych produktów.

Elektryczna dywizja Volvo pracuje nad czterema nowymi modelami, które zadebiutują w ciągu trzech kolejnych lat. Dotychczasowe doniesienia mówiły o maksymalnie dwóch autach gotowych do debiutu. Na początek pojawi się Polestar 1, o którym słyszeliśmy już jakiś czas temu. Luksusowe coupe z napędem hybrydowym typu plug-in wygląda trochę jak futurystyczna wersja Volvo S90. Samochód pojawi się na drogach pod koniec przyszłego roku.

Polestar 2 pojawi się na rynku pod koniec 2019 roku. Elektryczny sedan średnich rozmiarów ma być bezpośrednim konkurentem dla Tesli Model 3. Niewykluczone, że rok później pojawi się crossover napędzany elektrycznie, a przed końcem 2020 roku zadebiutuje jeszcze Polestar 4. Jednak ten ostatni model jest największą zagadką. Niewykluczone, że będzie to kabriolet oparty na bazie Polestar 1.

Zobacz także: Nowe przepisy dotyczące kierowców. Od 4 czerwca 2018 r. duże zmiany w redukcji punktów karnych

Nie wiadomo jeszcze, co z samochodami Volvo fabrycznie tuningowanymi przez ekipę Polestar. Być może od czasu do czasu taki samochód pojawi się na rynku, ale nie powinniśmy oczekiwać specjalnych wersji jak np. S60 Polestar. Firma nie zdradza szczegółów na temat swoich planów odnośnie seryjnych modeli szwedzkiej marki.

Jedyną zagadką jest model sprzedaży samochodów produkowanych przez Polestar. Firma planowała wprowadzić model subskrypcyjny, ale najpierw władze szwedzkiej marki chcą sprawdzić jak poradzi sobie usługa Care by Volvo.

Zobacz także: Nareszcie jest. Proszę państwa, oto Lamborghini Urus oficjalnie!

Czy Twoim zdaniem Polestar odniesie sukces na europejskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.