Lincoln Nautilus - prezentuje potężnego i luksusowego SUV-a

Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles zadebiutował model Nautilus. Wielki SUV jest bezpośrednim następcą modelu MKX.

Choć samochód wygląda bardzo okazale, na rynku amerykańskim jest pozycjonowany jako średniej wielkości SUV. Auto będzie dostępne z dwoma silnikami: podstawowy to 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 245 KM, a większa jednostka to turbodoładowany motor o pojemności 2,7 litra – jednostka rozwija moc 335 KM. Jednostki wyposażono w system wymuszonego obiegu, bezpośredni wtrysk oraz zmienne fazy rozrządu. W standardzie połączono je z 8-biegowym automatem i systemem start-stop.

Wygląd nowego modelu zmienił się całkowicie. Nadwozie nawiązuje do modelu Continental, w szczególności patrząc na chromowaną osłonę chłodnicy, przednie reflektory oraz lampy LED.

Zobacz także: BMW i8 Roadster - sportowa hybryda ściąga dach

Lincoln Nautilus 2017Lincoln Nautilus 2017 fot. Lincoln

W kabinie pojawiła się 12,3-calowa, cyfrowa deska rozdzielcza, wielki ekran dotykowy z systemem SYNC3 (obsługuje Apple CarPlay i Android Auto). Za dodatkową opłatą klienci mogą zamówić ultrakomfortowe fotele regulowane w 22 płaszczyznach oraz system audio składający się z 13- lub 19-głośników. Na liście wyposażenia nie zabrakło systemów zwiększających bezpieczeństwo, takich jak adaptacyjny tempomat, system hamowania przedkolizyjnego z wykrywaniem pieszych, system ostrzegania o pojeździe znajdującym się w martwym polu, asystent pasa ruchu, system automatycznego parkowania oraz auto-hold.

Zobacz także: Policja łapie, sąd wypuszcza, czyli jak sądy skazują pijanych kierowców [ALKOPOLACY]

Lincoln Nautilus 2017Lincoln Nautilus 2017 fot. Lincoln

Nie znamy jeszcze cen Lincolna Nautilusa, ale samochód pojawi się na rynku latem przyszłego roku.

Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć nowego Lincolna w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.