Nowy Jeep Wrangler nareszcie oficjalnie - powrót króla terenówek

Jeżeli jesteście miłośnikami samochodów terenowych, to właśnie na tę premierę z Los Angeles czekaliście najbardziej. Koncern FCA po serii teaserów i zapowiedzi nareszcie pokazał zupełnie nowego Jeepa Wranglera

Fani kultowego Jeepa Wranglera mogli odetchnąć z ulgą już na początku listopada, kiedy Amerykanie ujawnili trzy pierwsze zdjęcia nowego Wranglera. Terenówka pozostała wierna swojej stylistyce, a wygląd został tylko nieznacznie unowocześniony. Jeep nie zdecydował się na żaden kontrowersyjny ruch, zostawiając Wranglera takim, jakim pokochali go kierowcy na całym świecie.

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Podobnie jak w przypadku wyglądu zewnętrznego, również w kabinie Jeep nie zdecydował się na zmianę charakteru Wranglera. To w dalszym ciągu to samo auto, tylko unowocześnione. Kabina została oczywiście poważnie odświeżona - na zdjęciach możemy zobaczyć nową kierownicę z chromowanymi elementami ozdobnymi, czerwone motywy na desce rozdzielczej, dwa duże nowoczesne ekrany (jeden pomiędzy analogowymi zegarami, a drugi wkomponowany w konsolę centralną) oraz kompletnie przeprojektowane przyciski i przełączniki.

We wnętrzu nie zabrakło oczywiście nowego systemu multimedialnego UConnect z 8,4-calowym ekranem oraz obsługą Apple CarPlay i Android Auto. Wrangler zaoferuje kierowcy także dwa wyjścia USB i hotspot WiFi.

Zobacz także: Volkswagen Tiguan Allspace w 5 punktach. Wrażenia z pierwszych polskich jazd

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Zgodnie z przedpremierowymi zapowiedziami Jeep Wrangler to zupełnie nowa konstrukcja. Producent rozważał wykorzystanie aluminium do budowy ramy, ale ostatecznie będzie ona lżejsza i bardziej wytrzymała, ale nadal zbudowana ze stali. Aluminium zostanie wykorzystane za to w drzwiach, masce i kilku mniejszych elementach. Producent zapewnia, że nadal będzie to zwarta konstrukcja z zawieszeniem pozwalającym na szaleństwa w terenie. Nowy Jeep Wrangler schudł nawet o 100 kg w zależności od wersji.

Na europejską premierę wciąż czekamy. W Stanach nowy Jeep Wrangler w momencie premiery będzie dostępny z dwoma silnikami benzynowymi. Pierwszy z nich to jednostka 3.6 V6 Pentastar o mocy 285 KM. Druga jednostka to dwulitrowy, turbosilnik R4 o mocy 268 KM. Co ciekawe, wersja z mniejszym silnikiem to tzw. "miękka hybryda" z małym silnikiem elektrycznym i akumulatorem 48 V. Z czasem do oferty w USA dołączy trzylitrowy diesel. W Europie możemy się spodziewać jeszcze któregoś z mniejszych, dwulitrowych silników, które znamy z Renegade'a oraz nowego Compassa.

Zobacz także: Nowy Fiat 500L. Sprawdziliśmy, jak jeździ wersja po liftingu

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Jeep jest także dumny z możliwości terenowych nowego Wranglera. Podczas prezentacji padły słowa o "najnowszym i najbardziej zaawansowanym napędzie 4x4 w historii Jeepa", a nowy Jeep Wrangler został nazwany "prawdziwym królem offroadu".

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

W Stanach nowy Jeep Wrangler wyjedzie na drogi już w styczniu przyszłego roku. Nam pozostaje czekać na oficjalną europejską premierę. Może już w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie?

Czy podoba Ci się nowy Jeep Wrangler?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.