Sukcesy Grupy Wielton - Polacy europejską potęgą w produkcji naczep

Polska Grupa Wielton od lat buduje swoją pozycję w świecie motoryzacji. W tej chwili firma jest trzecim producentem naczep i przyczep w Europie, a tymczasem firma odnotowała rekordowe wyniki sprzedaży.

Od początku roku do końca października Grupa Wielton sprzedała 11 327 naczep i przyczep, zarówno drogowych jak i skierowanych na rynek rolniczy. Do polskiej grupy należą takie marki jak: Wielton, Vibreti i Fruehauf. Polski producent cały czas rośnie w siłę i dokonuje kolejnych przejęć. Pod koniec maja Wielton przejął za 5,3 mln euro 80 proc. udziałów Grupy Langendorf, niemieckiego wytwórcy naczep i pojazdów specjalistycznych (do przewozu szkła i prefabrykatów).

Najnowsze wyniki sprzedaży całej grupy są o 16,6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co ciekawe, blisko 70 proc. produkcji trafia do zagranicznych nabywców. Gdzie tylko pojawi się Wielton, udziały tej firmy w rynku rosną szybciej niż sam rynek. W samej Francji marka Fruehauf uzyskała wzrosty na poziomie 10,9 proc. w stosunku rok do roku. Dla zobrazowania skali warto mieć na uwadze, że cały francuski rynek wzrósł o zaledwie 6 procent.

Zobacz także: Polska fabryka wyprodukowała ponad 100 tys. ciężarówek

Kolejnym ciekawym przypadkiem są Włochy, gdzie na rynku rosnącym rok do roku o 15 proc. udało się zwiększyć sprzedaż o 34 proc. Rekordowa Rosja przyniosła wzrost o 267 proc., co mocno wpłynęło na wzrost przychodów.

W tej chwili produkty Grupy Wielton trafiają na 35 rynków całego świata – w Europie, Azji i w Afryce. Firma zatrudnia prawie 2,5 tys. osób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.