Maluch dla Toma Hanksa poleci dziś do Los Angeles

Po wielu miesiącach zbiórek i restaurowania Fiat 126p trafi w końcu do Stanów Zjednoczonych. Dziś Maluch dla Toma Hanksa pokona ocean na pokładzie Dreamlinera.

Kończy się niezwykła historia Malucha z Suwałk, który przebył długą drogę, by ostatecznie trafić do garażu Toma Hanksa. Do minionego piątku Małego Fiata można było oglądać na Lotnisku Chopina w Warszawie. Dziś na pokładzie Dreamlinera poleci do Los Angeles, dokąd dotrze o godz. 20:00 czasu lokalnego. 29 lub 30 listopada zostanie oficjalnie przekazany Hanksowi. Samochód promuje akcję pomocy dla bielskiego szpitala pediatrycznego "Nie wypada nie pomagać". Wciąż można wpłacać pieniądze na konto akcji.

Akcja Maluch dla Toma Hanksa

Wszystko zaczęło się w październiku ubiegłego roku, gdy Tom Hanks uczestniczył w Budapeszcie w zdjęciach do nowego filmu. Wówczas na jego twitterowym profilu pojawiła się fotka z Fiatem 126p na pierwszym planie. Zdjęcie szybko rozpowszechniało się w internecie. Mieszkająca w Bielsku-Białej Monika Jaskólska postanowiła ogłosić zbiórkę pieniędzy i sprezentować Hanksowi jeden egzemplarz Malucha.

Przez te kilka miesięcy udało się zakupić Malucha i zaangażować w akcję wielu bielszczan. Ale nie tylko. Zakup samochodu sfinansował uczestnik słynnego rajdu Dakar Rafał Sonik. Tom Hanks podwoił tę kwotę, przekazując ją na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Auto zostanie przetransportowane do Stanów Zjednoczonych na koszt LOT-u, a za remont odpowiada polska firma Carlex Design. Każdy realizowany przez nią projekt jest wyjątkowy i dopracowany w najdrobniejszym detalu. 85 proc. klientów Carlexa to obcokrajowcy. Firma powstała w 2008 roku. Początkowo jej założyciel, Damian Skotnicki, prowadził ją z żoną. Dziś filie Carlex Design mają siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach, a niebawem również w Korei Południowej.

Niezwykłą dbałość o szczegóły Carlex udowodnił też projektem Malucha dla Toma Hanksa. Pięknie zaprojektowane wnętrze obszyto barwioną na żółto skórą. Nie zabrakło wyjątkowych detali jak np. tabliczki "126p Bielsko-Biała for Tom Hanks; One of One".

150 małych fiatów przyjechało na zlot do Łodzi

Więcej o:
Copyright © Agora SA