Opel Insignia GSi - sportowa Insignia już w Polsce. Znamy ceny

Opel Insignia drugiej generacji jest już dostępna w sportowej wersji GSi. Polski importer opublikował cenniki bazowej wersji. Nie jest tanio, ale samochód oferuje bogate wyposażenie

Wersja GSi oferuje już na dzień dobry bogate wyposażenie standardowe. Na liście znajdziemy dynamicznie zestrojony układ zawieszenia FlexRide, napęd na wszystkie koła z systemem wektorowania momentu obrotowego, hamulce Brembo z 4-tłoczkowymi zaciskami, opony Michelin Pilot Sport 4 S i 20-calowe felgi.

Pod maskę może trafić jeden z dwóch silników. Jednostka benzynowa o pojemności 2-litrów oferuje moc 260 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm. Wysokoprężny wariant 2.0 CDTI BiTurbo rozwija 210 KM i 480 Nm. Obydwa silniki połączono z 8-biegowym automatem, oferującym zmianę biegów przy pomocy łopatek.

Zobacz także: Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne

Sportowa Insignia kosztuje wyjściowo 168 tys. zł. W tej cenie producent oferuje wariant benzynowy o nadwoziu sedan. Za wersję kombi trzeba dopłacić 5 tys. zł. Wersja z silnikiem wysokoprężnym jest droższa – kosztuje od 177 500 zł. Konkurencyjna Skoda Superb z nieco mocniejszy silnikiem (280 KM) kosztuje w topowym wyposażeniu Laurin&Klement od 172 680 zł.

Czy Twoim zdaniem Opel Insignia GSi będzie się cieszył zainteresowaniem polskich kierowców?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.