Toyota Prius trafiła do nieba. Wyjątkowy prezent na 20. urodziny modelu

W tym roku wypada 20. rocznica rynkowej premiery Toyoty Prius - pierwszego na świecie masowo produkowanego samochodu hybrydowego. Z tej okazji na niebie pojawił się nowy gwiazdozbiór.

Toyota przez ostatnie dwie dekady zajmowała pozycję lidera technologii hybrydowej. Z tej okazji producent samochodów z Japonii postanowił uhonorować jeden ze swoich najbardziej rozpoznawalnych samochodów – Priusa. To właśnie od tego modelu rozpoczęła się rewolucja hybrydowa w motoryzacyjnym świecie.

Dlatego wspólnie z jednym z najwybitniejszych astrofizyków na świecie Toyota umieściła Priusa wśród gwiazd. Na niebie wytyczono gwiazdozbiór Prius złożony ze 100 gwiazd, którym nadano nazwy aktualnych, historycznych i koncepcyjnych modeli Toyoty. Gwiazdozbiór Prius można zobaczyć z każdego miejsca na półkuli północnej.

Zobacz także: Toyota Prius trafiła do nieba. Wyjątkowy prezent na 20. urodziny modelu

Toyota PriusToyota Prius fot. Toyota

Toyota przygotowała aplikację, na której można zapoznać się z najważniejszymi konstelacjami gwiezdnymi, w tym nowym gwiazdozbiorem. Aplikacja jest dostępna na www.priusconstellation.com.

Więcej o:
Komentarze (3)
20 lat Toyoty Prius
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Paweł Kurył

  Oceniono 3 razy -1

  Opinia nienormalnego kowalskiego o jezdzie nowym priusem na nordkapp kropka blox kropka pl 2016/04/cos-mi-sie-zdaje-ze-ja-jednak-ciagle-nie-love kropka html >>> pozdrawiam

 • Gość: janek

  Oceniono 1 raz -1

  Przeczytaj niesamowith artykuł na temat Hondy:
  "Ale Auto"! na: ZycieTowiecej

 • Gość: Tomek

  Oceniono 3 razy -3

  Problemem najwiekszym priusa dla polokow jest fakt, ze nie napedza go 1.9 w tedeiku :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX