Volkswagen Amarok wybrany pickupem roku

Jury składające się z europejskich dziennikarzy z branży transportowej doceniło po raz drugi Volkswagena Amaroka. Pickup z Wolfsburga zdobył nagrodę "International Pickup Award 2018".

Po raz pierwszy doceniono Volkswagena Amaroka tuż po jego premierze w 2010 roku. Teraz nagrodzono odświeżoną wersję, która skrywa pod maską mocne silniki V6. Jury podkreśliło, że zasada „work hard, play hard” jest istotą segmentu pick-upów i określa ten model mianem „samochodu do najcięższych zadań”.

W uzasadnieniu decyzji dowiadujemy się, że szczególną uwagę zwrócono na prostą i wyrazistą stylistykę oraz wysoką jakość wykonania Amaroka. Duża, podwójna kabina zmieści pięć osób i jest wzorcem w tej klasie. Jury doceniło również wygodne fotele ergoComfort z atestem AGR, przyznawanym przez lekarzy ortopedów oraz zwróciło uwagę na 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów oraz szeroką ofertę silników V6. Specjaliści docenili też bardzo dobre właściwości jezdne, po drogach asfaltowych i w terenie.

Zobacz także: Robert Lewandowski wybrał potężne kombi. CR7 jeszcze szybsze i droższe auto. Ale pogodził ich on

Amarok drugiej generacji cieszy się dużą popularnością. Od styczna do października tego roku Volkswagen dostarczył 65 200 egzemplarzy – w poprzednim roku producent wyprodukował 57 600 aut. To oznacza wzrost o 13,2 procent.

W czasie uroczystości wręczenia nagrody w ramach gali towarzyszącej Międzynarodowym Targom Transportowym Solutrans 2017 przyznano nagrody w plebiscycie „Van of the Year”. W pierwszej trójce znalazł się Volkswagen Caddy TGI, model dostawczy i rodzinny van marki Volkswagen Samochody Użytkowe zasilany gazem ziemnym CNG.

Nagroda International Pickup Award jest przyznawana co dwa, trzy lata przez wybranych członków jury plebiscytu „International Van of the Year” – grupę dziennikarzy branżowych z 25 krajów.

Zobacz także: Oto lista kandydatów do tytułu "Car of the Year 2018"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.