Subaru WRX STI - Subaru rezygnuje z rajdowej legendy. Co z następcą?

To było do przewidzenia. Niemiecki oddział Subaru ogłosił zakończenie produkcji modelu WRX STI dla rynku europejskiego. Legenda szutrowych "oesów" zakończy karierę latem 2018 roku.

Po 17 latach produkcji dla europejskich klientów przyszedł czas na wielki finał. Subaru WRX STI przygotowane na rocznik modelowy 2018 będzie ostatnią generacją. Wszystkiemu winne są coraz ostrzejsze regulacje dotyczące emisji spalin, które nie pozwalają produkować dalej takiego samochodu. Zatem po długiej i pełnej sukcesów historii w motorsporcie WRX STI odchodzi na emeryturę.

Auto będzie produkowane do połowy przyszłego roku, ale sprzedaż potrwa do końca 2018 roku. Niewykluczone, że japoński producent przygotuje wielkie pożegnanie dla czterokrotnego rekordzisty toru Nurburgring, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Pomimo wielkiej legendy zbudowanej wokół modelu, WRX STI nigdy nie sprzedawał się w dużym nakładzie. Od 2011 roku sprzedano w Niemczech zaledwie 859 egzemplarzy tego modelu. Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze spekulacje na temat następcy WRX STI. Wszystko wskazuje na to, że sportowy model otrzyma elektryczny napęd.

Zobacz także: Subaru Ascent - Japończycy zrezygnowali z Tribeki, ale mają następcę

Zupełnie nowego WRX-a zobaczymy dopiero w 2020 roku. Czy Twoim zdaniem tegoroczne zmiany pomogą utrzymać popularność modelu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.