Volvo XC40 - ruszyła produkcja szwedzkiego hitu w Belgii

O Volvo XC40 wiemy już prawie wszystko, a tymczasem w belgijskiej fabryce w Gandawie ruszyła produkcja długo oczekiwanego crossovera. Lada moment samochód zadebiutuje również za wielką wodą.

Zainteresowanie najmniejszym crossoverem Volvo jest spore. Producent jeszcze przed uruchomieniem produkcji zebrał 13 tys. zamówień, ale pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero na początku przyszłego roku. Na otwarciu linii produkcyjnej pojawił się dyrektor zarządzający marki Hakan Samuelsson. Podkreślił, że nowy model reprezentuje świetlaną przyszłość Volvo.

XC40 to pierwszy samochód oparty na nowej płycie podłogowej CMA, opracowanej przy współpracy Geely. Na bazie tej konstrukcji powstanie nawet 40 nowych modeli. W związku z produkcją nowego modelu zmodernizowano i powiększono fabrykę w Gandawie. Na tej samej linii powstają modele V40, V40 Cross Country oraz S60 i V60. Na liście pracowników belgijskiego zakładu znajdziemy 363 roboty, w tym jeden o nazwie „Bestia”.

Zobacz także: Volvo XC40 - pierwszy kontakt z potencjalnym bestsellerem

Volvo XC40Volvo XC40 Fot. Volvo

Cennik modelu XC40 w Polsce otwiera przednionapędowa odmiana z benzynowym silnikiem T3 o mocy 150 KM pod maską. Za taki samochód trzeba zapłacić co najmniej 127 200 zł. Najdroższa pozycja w cenniku to wariant T5 AWD dysponujący mocą 247 KM. Taki samochód kosztuje od 198 900 zł. Wraz z autem debiutuje program Care by Volvo - kompleksowy abonament samochodu, który obejmuje nie tylko ubezpieczenie, przeglądy i opony zimowe, ale także car-sharing, wynajem większego auta, consierge i usługi door to door.

Zobacz także: Toyota Land Cruiser - legendarna terenówka już w salonach. Wiemy, ile kosztuje

Czy twoim zdaniem Volvo XC40 odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.