Alfa Romeo jednym z liderów niezawodności. Lepsi tylko Japończycy. I to nie wszyscy

Jeden z brytyjskich portali motoryzacyjnych opublikował wyniki rankingu niezawodności dla samochodów w wieku do 3 lat. Wyniki są zaskakujące. Alfa Romeo wypadła lepiej niż większość marek. Przed nią tylko producenci z Japonii.

W badaniu przeprowadzonym przez portal motoryzacyjny What Car wzięło udział ponad 14 tys. respondentów, którzy ocenili samochody na podstawie własnych doświadczeń. Łącznie wyrażono opinię na temat 169 modeli aut 32 producentów.

Z rankingu wychodzi jasno, że najbardziej niezawodną marką aut spoza Japonii jest Alfa Romeo. Włoska marka uplasowała się na piątym miejscu za Lexusem, Mitsubishi, Toyotą i Suzuki, ale przeskoczyła takich producentów jak Audi, BMW, Mercedes czy Jaguar. Specjaliści z portalu What Car uważają, że niezawodność jest nadal jedyną cechą, która decyduje o tym, że ludzie zachowują swoje auta i pozostają wierni marce. Częste awarie i drobne usterki obniżają prawdopodobieństwo, że właściciel ponownie zdecyduje się na zakup kolejnego samochodu danej marki.

Zobacz także: Wielki powrót zza grobu. Alfa Romeo nareszcie sprzedaje auta!

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia fot. Alfa Romeo

Wady w rankingu podzielono na 14 kategorii: akumulator, nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła zewnętrzne, układ paliwowy, skrzynia biegów/sprzęgło, wykończenia wnętrza, układy elektryczne bez silnika, układ kierowniczy, zawieszenie i inne. Właściciele samochodów musieli podać w formularzu liczby dni, od poniżej jednego do przeszło siedmiu, przez które ich samochód był wyłączony z jazdy. Poza tym podawali koszty napraw – od bezpłatnych aż do 1,5 tys. funtów. Większa liczba dni i droższe naprawy obniżały ranking.

W ten sposób marka Alfa Romeo została najwyżej notowana spośród producentów samochodów spoza Japonii. Od pierwszej w klasyfikacji marki, która osiągnęła wynik 92,1 proc., dzieliło ją zaledwie 6,3 proc., co świadczy o wysokim poziomie jakości tych aut.

Zobacz także: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - szybka i piekielnie droga

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia fot. Alfa Romeo

Ranking wg marek samochodów 0-3 lata (www.whatcar.com):

01. Lexus - 92.1%
02. Mitsubishi - 90.8%
03. Toyota - 89.6%
04. Suzuki - 86.6%
05. Alfa Romeo - 85.8%
06. Honda - 84.9%
07. Hyundai - 84.8%
08. MG - 83.4%
09. Ford - 82.1%
10. Subaru - 81.8%

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.