Toyota Land Cruiser - legendarna terenówka już w salonach. Wiemy, ile kosztuje

Odświeżona Toyota Land Cruiser serii 150 jest już dostępna w polskich salonach. Mamy dobrą wiadomość dla potencjalnych klientów. Cena podstawowej wersji pozostała niezmieniona.

A to oznacza, że polski cennik Toyoty Land Cruiser w dalszym ciągu otwiera 189 900 zł. Co się zmieniło w legendarnej terenówce?

Nowa Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser po faceliftingu zadebiutowała na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Producent zaserwował w tym modelu gruntowne zmiany. Przeprojektowano maskę silnika, przednie wloty powietrza, reflektory, zderzak oraz błotniki. W kabinie zmieniono układ deski rozdzielczej z 8-calowym ekranem dotykowym systemu multimedialnego, zestaw elektronicznych wskaźników oraz wyświetlacz 4,2 cala.

Długość japońskiej terenówki zwiększyła się o 60 mm dając w sumie 4840 mm (4565 mm w wersji 3-drzwiowej. Mimo potężnych gabarytów auto ma być nadal łatwe w prowadzeniu. Producent podkreśla, że minimalny promień skrętu wynosi 5,8 metra (5,2 m w przypadku wersji 3-drzwiowej).

Zobacz także: Test Suzuki Ignis 1.2 DualJet SHVS. Mieszczuch idealny?

Toyota Land Cruiser PradoToyota Land Cruiser Prado fot. Toyota

Toyota Land Cruiser - jednostki napędowe i ceny

Odświeżony Land Cruiser występuje w wersji 3- i 5-drzwiowej. Pod maską zainstalowano silnik wysokoprężny 2.8 GD (Global Diesel) z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

W cenniku są dostępne cztery wersje wyposażenia – Prado, Premium, Invicible oraz Executive. Producent zapewnia, że są bogatsze, a do tego oferują atrakcyjne udogodnienia. Podstawowa wersja Toyoty Land Cruiser Prado jest dostępna w tej samej cenie, co wersja przed liftingiem – 189 900 zł. Producent dołożył w niej wyposażenie za 7 800 zł. Przy zakupie auta w bogatszych wersjach oszczędzamy 6700 zł.

Zobacz także: Nowe BMW X3 w salonach. Znamy ceny niemieckiego SUV-a

Toyota Land Cruiser PradoToyota Land Cruiser Prado fot. Toyota

Toyota Land Cruiser - konkurencja

Konkurencyjne Mitsubishi Pajero jest droższe. Za podstawową wersję Intense z silnikiem Diesla o pojemności 3,2 litra zapłacimy co najmniej 208 tys. zł.

Czy odświeżona Toyota Land Cruiser odniesie sukcec na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.