Elektryczna Skoda już za trzy lata

Już w 2020 roku zadebiutuje pierwsza Skoda w historii zasilana energią elektryczną. Rok przed premierą zostanie uruchomiona produkcja komponentów dla układów hybrydowych typu plug-in.

Czeski producent mocno stawia na rozwój elektrycznej technologii. Nowe auta wyposażone w ekologiczny napęd będą produkowane w fabryce w Mlada Boleslav. W tym samym miejscu będą powstawać komponenty dla modeli z napędem hybrydowym, które będą dostarczane dla innych marek z grupy Volkswagena.

W 2019 zadebiutuje pierwszy, zelektryfikowany model Skody. Superb z hybrydą typu plug-in będzie montowany na linii produkcyjnej w Kvasinach. Rok później odbędzie się premiera pierwszego całkowicie elektrycznego modelu Skody. Czeski producent pokazał już swoją wizję autonomicznego pojazdu – Vision E – podczas salonu motoryzacyjnego w Szanghaju.

Zobacz także: Nowy, elektryczny Volkswagen Beetle z napędem na tył

Elektryczna Skoda już za trzy lataElektryczna Skoda już za trzy lata fot. Skoda

Skoda zapowiada, że do 2025 roku pojawi się w ofercie aż pięć samochodów elektrycznych z różnych segmentów. Elektryfikacja gamy modelowej i produkcja podzespołów elektrycznych dla całego koncernu to jedne z filarów „Strategii 2025”. Pozostałe plany obejmują digitalizację produktów i procesów produkcyjnych, ekspansję na nowe rynki oraz rozszerzenie wachlarza usług z zakresu mobilności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.