Nowy, elektryczny Volkswagen Beetle z napędem na tył

Wbrew wcześniejszym pogłoskom Volkswagen Beetle nie został pogrzebany. Co więcej, niemiecki koncern zamierza włożyć pod maskę samochodu-ikony nowoczesną technologię.

Aktualna generacja Beetle jest produkowana od 2011, ale produkcja tego modelu cały czas maleje. To główna przyczyna decyzji o zakończeniu produkcji w aktualnym formacie. Jednak wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zobaczymy nowe wcielenie tego modelu z napędem elektrycznym.

Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale szefowie Volkswagena już teraz zapowiadają, że w przyszłej gamie modelowej pojawią się auta, które będą wywoływać emocje. Wśród planowanych modeli jest także siostrzany Volkswagen Bus, który zadebiutował na targach w Detroit jako koncepcyjny ID Buzz, a już niebawem trafi do produkcji.

Zobacz także: Nowy Volkswagen wyjedzie z polskiej fabryki!

Volkswagen Beetle DuneVolkswagen Beetle Dune fot. Volkswagen

Elektryczny Beetle powstanie na platformie MEB, która umożliwia przekazywanie napędu na tylną oś. Dzięki temu nowy model będzie miał więcej cech wspólnych z pierwowzorem. Pierwszym, elektrycznym modelem, który wykorzysta nowoczesną konstrukcję to produkcyjny model ID ze 168-konnym silnikiem pod maską. W sumie powstanie 15 modeli z ekologicznym napędem.

Czy Twoim zdaniem elektryczny VW Beetle będzie się cieszył zainteresowaniem?
Więcej o:
Copyright © Agora SA