Oto Lord Hans, nowa maszyna Jona Olssona

Nadchodzi zima, a to najwyższy czas, żeby Jon Olsson zmienił samochód. Po Audi RS6 DTM i Lamborghini Huracan przyszedł czas na model z zupełnie innej bajki. Lord Hans to jego najnowszy nabytek.

Lord Hans to Mercedes G500 4x4^2 po kilku mocnych przeróbkach. Jon Olsson zadbał, żeby samochód wyróżniał się wyglądem i osiągami na drodze, a nazwa nawiązuje do imienia brata Jona Olssona.

Samochód rozpoczął żywot jako seryjny Mercedes G500 4x4^2, ale za sprawą kilku przeróbek od Absolute Motors jego moc wzrosła do 800 KM. Na razie to tylko szacunki, ponieważ samochód nie trafił na hamownię. Liczymy, że Jon Olsson już niebawem pochwali się tymi parametrami.

Zwiększona moc wymagała zmiany zawieszenia, założono nowe opony off-roadowe, a nadwozie pomalowano czarnym, matowym lakierem odsłaniającym elementy z włókna węglowego. Na dachu i przy zderzaku zamontowano dodatkowe oświetlenie terenowe. Samochód wyposażono w karbonowy snorkel, który umożliwia brodzenie w wodzie.

W porównaniu z poprzednimi samochodami Jona Olssona, nowy Mercedes jest najbladziej praktyczny. Z kolei Huracan i RS6 były najszybszymi samochodami w jego kolekcji. Jednak nie pozwalały wjechać tam, gdzie spokojnie poradzi sobie Mercedes wyposażony w napęd na cztery koła.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.