Opel zmienia strategię. Stawia na auta elektryczne

Niemiecki koncern planuje szybką i bardzo głęboką integrację z nowym właścicielem - francuskim PSA. W ciągu siedmiu lat każdy z modeli sprzedawanych przez Opla będzie dostępny w wersji elektrycznej i hybrydowej.

Nowa strategia Opla nosi nazwę "PACE!". Jednym z jej filarów jest założenie, że proces integracji zakończy się trzy lata wcześniej niż zakładano. Pierwotnie planowano zamknięcie tego etapu w 2017 roku. Nowe plany zakładają, że do 2020 roku na rynek trafi łącznie dziewięć modeli, z czego dwa w latach 2018-2019. Opel zamierza zredukować liczbę własnych platform i napędów do dwóch.

Prace nad nowymi modelami będą prowadzone w centrum technicznym Opla W Russelsheim koło Frankfurtu. Obiekt spełni zadanie centrum kompetencji dla całego koncernu PSA. Będą tam prowadzone prace nad technologiami ogniw paliwowych, jazdy autonomicznej i sterowania wspomaganego.

Do 2020 roku zadebiutują cztery w pełni elektryczne modele, a w tym Grandland X i nowa Corsa. Cztery lata później wszystkie pojazd marki będą dostępne w wariantach elektrycznych lub hybrydowych. jakiś czas temu Komisja Europejska postulowała, aby do 2030 roku aż 30 proc. nowych pojazdów było napędzane prądem.

Zobacz także: Audi pracuje nad syntetycznym paliwem. Będzie tańsze od dotychczasowego?

Koncern PSA jest właścicielem marek Peugeot, Citroen i DS, a niedawno do portfolio dołączyły marki Opel i Vauxhall. Francuzi kupili je od amerykańskiego General Motors za 2,2 mld euro w sierpniu 2017. Strategia PACE ogłoszona przez nowego prezesa Opla Michaela Lohnschellera jest podobna do reform, które kilka lat wcześniej przywróciły dochodowość koncernowi PSA.

Czy Twoim zdaniem Opel zyska na przejęciu przez Francuzów?
Więcej o:
Komentarze (28)
Nowa strategia Opla - PSA, Francuzi, Peugeot, samochody elektryczne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • oyayebye

  Oceniono 32 razy 16

  Jedno co podoba mi się u francuzów, jak produkują samochód i wyszczególniają co do niego włożyli to jest. Szwaby natomiast produkują "golasy" i odbierając nowy samochód z salonu to za każde "cóś" trzeba dopłacać. Nawet Qwa za dywaniki a samochód kupujesz w listopadzie. Znam to z autopsji.

 • cometto-pl

  Oceniono 23 razy 15

  "Jednym z jej filarów jest założenie, że proces integracji zakończy się trzy lata wcześniej niż zakładano. Pierwotnie planowano zamknięcie tego etapu w 2017 roku" - aha, czyli zakończy się w 2014 roku?

 • brytnej

  Oceniono 34 razy 6

  Nie Russelsheim, a Rüsselsheim, a przy braku umlautów: Ruesselsheim.

 • lekarzzewsi

  Oceniono 7 razy 5

  No, to, po Oplu.

 • jck12

  Oceniono 25 razy 3

  "Niemiecki koncern planuje szybką i bardzo głęboką integrację z nowym właścicielem - francuskim PSA."

  Fak Logic

 • Gość: Karol1

  Oceniono 1 raz 1

  ja teraz też się na francuza przerzuciłem, ale na Peugeota, w tak dobrej cenie dostałem nową 2008kę w salonie że szok. Te wyprzedaże się teraz mega opłacają

 • Gość: gość78

  0

  u mnie peugeot górą totalnie fajny,mały ekonomicznym,przyjemnie sie prowadzi kupowałem go z salonu i nie żałuje także francuzy dla mnie najlepsze auta

 • Gość: jan

  Oceniono 2 razy 0

  życzę im jak najlppiej i naszym fabrykom opla w Gliwicach. Opel Isnignia i Astra to nie tylko b. ładne auta ale mysle że też niedocenione.
  Polecam świetny artykuł: " Ale Auto! " na: Zycietowiecej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX