Opel zmienia strategię. Stawia na auta elektryczne

Niemiecki koncern planuje szybką i bardzo głęboką integrację z nowym właścicielem - francuskim PSA. W ciągu siedmiu lat każdy z modeli sprzedawanych przez Opla będzie dostępny w wersji elektrycznej i hybrydowej.

Nowa strategia Opla nosi nazwę "PACE!". Jednym z jej filarów jest założenie, że proces integracji zakończy się trzy lata wcześniej niż zakładano. Pierwotnie planowano zamknięcie tego etapu w 2017 roku. Nowe plany zakładają, że do 2020 roku na rynek trafi łącznie dziewięć modeli, z czego dwa w latach 2018-2019. Opel zamierza zredukować liczbę własnych platform i napędów do dwóch.

Prace nad nowymi modelami będą prowadzone w centrum technicznym Opla W Russelsheim koło Frankfurtu. Obiekt spełni zadanie centrum kompetencji dla całego koncernu PSA. Będą tam prowadzone prace nad technologiami ogniw paliwowych, jazdy autonomicznej i sterowania wspomaganego.

Do 2020 roku zadebiutują cztery w pełni elektryczne modele, a w tym Grandland X i nowa Corsa. Cztery lata później wszystkie pojazd marki będą dostępne w wariantach elektrycznych lub hybrydowych. jakiś czas temu Komisja Europejska postulowała, aby do 2030 roku aż 30 proc. nowych pojazdów było napędzane prądem.

Zobacz także: Audi pracuje nad syntetycznym paliwem. Będzie tańsze od dotychczasowego?

Koncern PSA jest właścicielem marek Peugeot, Citroen i DS, a niedawno do portfolio dołączyły marki Opel i Vauxhall. Francuzi kupili je od amerykańskiego General Motors za 2,2 mld euro w sierpniu 2017. Strategia PACE ogłoszona przez nowego prezesa Opla Michaela Lohnschellera jest podobna do reform, które kilka lat wcześniej przywróciły dochodowość koncernowi PSA.

Czy Twoim zdaniem Opel zyska na przejęciu przez Francuzów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.