Renault samo ominie przeszkodę

Francuski koncern również uczestniczy w wyścigu o autonomiczną technologię w swoich samochodach. Grupa Renault zaprezentowała pierwszy na świecie autonomiczny system omijania przeszkód.

Inżynierowie Renault opracowali autonomiczny system, który umożliwi zarządzanie najbardziej nietypowymi scenariuszami jazdy. Do tego stopnia, że po raz pierwszy  manewr omijania przeszkody wykonano z taką samą precyzją, jak robią to profesjonalni kierowcy samochodów wyścigowych. To właśnie oni byli inspiracją i punktem odniesienia dla ekipy Renault Open Innovation Lab z Doliny  Krzemowej.

Renault stworzyło w ramach aliansu sieć laboratoriów. Ich zadaniem jest praca nad poprawą bezpieczeństwa i rozwojem technologii autonomicznej jazdy. Nowe rozwiązanie uzupełni osiągnięcia francuskiej firmy w zakresie systemów wspomagających kierowcę (ADAS).

Zobacz także: Zima już nie zaskoczy drogowców. Mercedes testuje autonomiczne pługi śnieżne

Francuski producent chce być jednym z pierwszych, którzy zaoferują technologię "Mind Off" w autach produkowanych masowo. Ponadto do 2022 roku w gamie francuskiego producenta pojawi się 15 modeli samochodów Renault wyposażonych w systemy jazdy autonomicznej.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.