Subaru Ascent - Japończycy zrezygnowali z Tribeki, ale mają następcę

Marka spod znaku plejad znów robi zamieszanie wokół nowej premiery. Subaru nie zdradza nic, poza nazwą i teaserem SUV-a, który jest duchowym następcą modelu Tribeca.

Subaru Ascent zadebiutuje niebawem w wersji produkcyjnej, a tymczasem w kwietniu mogliśmy zobaczyć wersję koncepcyjną. Samochód powstał głównie z myślą o rynku amerykańskim, ale być może zobaczymy go także na drogach Starego Kontynentu.

Model Ascent wpisuje się w amerykański segment Mid-Size SUV. Nadwozie ma długość 5049 mm, szerokość 1989 mm i wysokości 1839 mm. Rozstaw osi to 2972 mm. Nowy model powstaje w oparciu o modułową płytę podłogowa Subaru Global Platform. Duchowy następca modelu Tribeca pojawi się w salonach na początku przyszłego roku, a oficjalna prezentacja odbędzie się w Los Angeles.

Zobacz także: Nowe Subaru Impreza wjeżdża na polski rynek. Znamy ceny

Subaru Ascent teaserSubaru Ascent teaser fot. Subaru

Producent nie zdradza szczegółów, ale pod maską nie zobaczymy już 6-cylindrowego silnika typu bokser o pojemności 3,6 litra. Będzie zasilany oszczędniejszą, 4-cylindrową konstrukcją o pojemności 2,4 litra z podwójnym turbodoładowaniem.

Nowe Subaru będzie rywalizować z takimi modelami jak Ford Explorer, Volkswagen Atlas, Hyundai Santa Fe, Mazda CX-9 czy Nissan Pathfinder.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.