W Las Vegas ruszył autonomiczny bus. Nie obyło się bez wpadek

Po raz pierwszy na terenie USA uruchomiono autonomiczny autobus. Pojazd NAVYA Arma służy turystom i mieszkańcom Las Vegas. Jednak w dniu uruchomienia usługi nie obyło się bez wpadek.

Producent autonomicznego pojazdu wyprodukuje do końca roku 25 egzemplarzy NAVYA Arma. Samochód pozbawiony kierowcy posłuży mieszkańcom i turystom odwiedzającym Las Vegas.

Kilka dni temu uruchomiono nowoczesny środek transportu, ale w godzinę później doszło do incydentu drogowego z udziałem NAVYA. Na szczęście autonomiczny pojazd nie był winny całego zajścia. Autobus zatrzymał się przed stojącą na drodze pół-ciężarówką, która w pewnym momencie zaczęła cofać i uderzyła w pojazd.

Zobacz także: Nowe Subaru Impreza wjeżdża na polski rynek. Znamy ceny

 

Autonomiczny pojazdy na drogach to technologia przyszłości, która lada moment będzie codziennością. Auto przemieszcza się na stałych trasach z niedużymi prędkościami i pomieści w kabinie ośmiu pasażerów. NAVYA jest wyposażony w radary LiDAR, GPS i system kamer.

Autonomiczny pojazd jeździ na odcinku o długości kilometra z dzielnicy Fremont East do centrum Las Vegas. To pierwszy samochód w pełni zintegrowany z infrastrukturą „smart-city”, komunikujący się z sygnalizacją świetlną, co pozwala usprawnić ruch drogowy i zwiększyć bezpieczeństwo przejazdu. Pasażerowie mogą wsiadać i wysiadać na jednym z trzech przystanków – Fremont Street, Carson Street i 8-th Street.

Zobacz także: Problemy z CEPiK 2.0. Kierowcy stoją w kolejkach, a urzędnicy toną w dokumentach. Co poszło nie tak?

 
Więcej o: