Sukces Polaka! Pierwszy polski prezes w oddziale Suzuki

Suzuki Motor Corporation ogłosiło zmianę w zarządzie polskiej spółki będącej oficjalnym importerem japońskiej marki. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. po raz pierwszy w historii jest Polak.

Piotr Dulnik piastował do tej pory funkcję Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. Od początku tego miesiąca objął stanowisko Prezesa Zarządu tej spółki, zastępując Pana Tomoyuki Shimazaki, który w najbliższych latach będzie zarządzać francuskim oddziałem marki – Suzuki France S.A.S.

Po raz pierwszy w historii japońskiego koncernu obsadzono na takim stanowisko osobę spoza japońskich struktur kadrowych Suzuki Motor Corporation. Zmiany w zarządzie polskiej spółki są wyrazem uznania dla wyników marki na polskim rynku. Zadaniem nowego zarządu jest zapewnienie stabilnego rozwoju marki w ramach strategii „Suzuki Next 100”, czyli umocnienia pozycji japońskiej marki na 100-lecie istnienia firmy, które wypada w 2020 roku.

Piotr Dulnik to doświadczony manager związany od wielu lat z branżą automotive. W Suzuki Motor Poland pracuje od 2007 roku, a w swojej karierze pełnił wysokie funkcje menadżerskie - Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu.

Więcej o: