Pracownicy polskiego Volkswagena domagają się podwyżek

Polscy pracownicy niemieckiego koncernu domagają się podwyżek wynagrodzenia. W niedzielę zorganizowali akcję pokazującą, że zależy im na wyższych pensjach.

Związkowcy Solidarności z poznańskiego Volkswagena od kilku tygodni prowadzą rozmowy z zarządem firmy na temat lepszych warunków pracy. W sierpniu przedstawili 11 postulatów przekazanych przedstawicielom niemieckiego koncernu. Wśród najważniejszych punktów jest wzrost pensji zasadniczej (o 1000 zł brutto), wyższe premie, dodatki do pensji oraz umowy dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z zarządem firmy miało miejsce na początku września, ale od tamtego czasu nie udało się dojść do porozumienia. Przedstawiciele Volkswagena poinformowali, że postulaty związkowców są zbyt wygórowane.

Zobacz także: Hyundai i30 N gotowy na podbój Polski. Znamy ceny nad Wisłą

W niedzielę przed siedzibą Volkswagena Solidarność przygotowała akcję, która miała pokazać poparcie pracowników dla jej postulatów. W pikiecie brali udział: Jarosław Lange - przewodniczący wielkopolskiej Solidarności oraz Piotr Duda – przewodniczący ogólnopolskiej Solidarności, gdzie odczytali listy poparcia od innych związków zawodowych.

Pracownicy argumentują, że zarobki powinny postępować wraz ze zwiększeniem produkcji samochodów w wielkopolskich zakładach. Kolejne spotkania odbędą się w przyszłym tygodniu, ale sami pracownicy zapewniają, że zależy im na porozumieniu i nie chcieliby wszczynać strajku.

Volkswagen Poznań produkuje samochody w trzech polskich zakładach - w Antoninku, Swarzędzu i Białężycach.

Zobacz także: Nowy CEPiK już działa. To oznacza rewolucję w przeglądach. Ale nie tylko. Od dziś sporo zmian dla kierowców

Więcej o:
Komentarze (5)
Volkswagen - strajk polskich pracowników o podwyżki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 4slash

  Oceniono 5 razy 3

  W "Trójce" podali, ze średnia pensja bez szczebla zarządzającego obecnie wynosi 6500 zł brutto.

 • Gość: ASD

  Oceniono 8 razy 2

  Strajki są fajne. Gdy facet przychodzi do roboty to podpisuje umowę i mu się wszystko podoba. Gdy popracuje sobie trochę to mu się przestaje podobać i zamiast szukać innej roboty to zaczyna się domagać warunków umowy, którą sam podpisał.
  Teraz wyobraźmy sobie, że VW też planuje zmienić warunki umowy bo mu się przestała poddobać...

 • giermanstyl

  Oceniono 3 razy 1

  Witam pracuje w firmie od 2004 r
  Spawalnia 4300 brutto .
  Po zrobieniu 70 nadgodzin
  Uzyskałem 6000 zl
  Był to miesiąc bez dodarkowych premi jakościowych innych pie...

 • jpy1

  Oceniono 3 razy -1

  Do pracowników VW: zastanówcie się co robicie. Był już taki jeden zakład motoryzacyjny (nawet całkiem spory) w którym to związkowcy dyktowali warunki współpracy. Dziś ten zakłada zarasta trawą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX