Dębica wycofuje "zimówki" z rynku. Niektóre mogą być wadliwe

Producent opon marki Dębica poinformował, że niektóre egzemplarze opon zimowych Frigo 2 M+S mogą być uszkodzone. Opony są wymieniane za darmo na nowe.

Komunikat w tej sprawie opublikował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po informacji przesłanej przez spółkę Goodyear, producenta opon Dębica. Ostrzeżenie dotyczy niektórych egzemplarzy o rozmiarze 186/60 R14 82T wyprodukowanych w dębickiej fabryce między 34 a 37 tygodniem 2017 roku, na przełomie sierpnia i września.

Producent wycofuje z rynku opony o numerach DOT A5F8MN1R3417, A5F8MN1R3517, A5F8MN1R3617 oraz A5F8MN1R3717. Oznaczenia znajdują się na boku opony, a cztery ostatnie cyfry oznaczają tydzień i rok produkcji opony. Wadliwe opony mają uszkodzenia w obrębie stoki, części opony stykającej się z felgą. W wyniku tej wady, wraz z upływem czasu ciśnienie w uszkodzonej oponie może się zmniejszać.

Zobacz także: Kiedy wymienić opony na zimowe? Na pewno nie warto z tym czekać do opadów pierwszego śniegu

Opony z wadliwej produkcji będą wymieniane na nowe. Producent będzie się kontaktować z klientami bezpośrednio lub przy pomocy pośredników. Ogumienie ma być wymieniane na miejscu, żeby klient nie pozostał bez opony.

Informacje na temat kampanii serwisowej są dostępne pod mailem obsluga_gwarancyjna@goodyear.com lub pod telefonem 14 680 18 88.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.