Volkswagen Polo wraca do świata rajdów. Oto Polo GTI R5

Marka Volkswagen przez ostatnie lata była jednym z dominujących graczy w świecie WRC, aż tu nagle koncern z Wolfsburga zadecydował o wycofaniu się z rajdów. Na szczęście temat powraca za sprawą pierwszych szkiców Volkswagena Polo GTI R5.

Volkswagen Polo to bardzo utytułowany samochód w świecie rajdów. Niemiecka maszyna zapewniła wygraną w 40 rajdach, 38 razy kierowcy tego samochodu stali na podium, a przy okazji zdobyli 12 tytułów. Całkiem nieźle, jak na kilka lat.

Kilka godzin temu pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego Polo GTI R5. Nowy model wystartuje w serii WRC już w połowie 2018 roku. Pod muskularną karoserią pracuje 270-konny silnik. Czterocylindrowa konstrukcja z turbodoładowaniem współpracuje z 5-biegową, sekwencyjną skrzynią biegów.

Zobacz także: BMW M3 CS - Bawarczycy prezentują jeszcze lżejsze i mocniejsze M3

Volkswagen WRCVolkswagen WRC fot. VW

Wygląd samochodu już znamy, teraz pozostaje oczekiwać na oficjalny start fabrycznego teamu Volkswagena, chociaż Polo GTI R5 będzie dostępne również dla prywatnych odbiorców. Prace nad nowym projektem ruszyły na początku tego roku. Za samochód odpowiada duet Francois-Xavier Demaison i Gerard-Jan de Jongh – panowie pracowali nad sukcesem poprzedniej wersji.

Rajdowe Polo zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale nie ma co liczyć na 270-konna wersję w modelu cywilnym. Niewykluczone, że niemiecki koncern wprowadzi na rynek wersję z literką R, ale na szczegóły jest jeszcze zbyt wcześnie.

Czy Twoim zdaniem Volkswagenowi uda się powtórzyć swoje sukcesy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.